O İSİMDEN İÇTEN GELEN VE DÜŞÜNDÜREN PAYLAŞIM

17:05:51 | 2019-09-06

AK Parti Kayseri eski Milletvekili Prof. Dr. Pelin Gündeş Bakır, partide hakkında ihraç kararı verilen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile birlikte mi hareket ediyor.  Bakır’ın, Davutoğlu’nu destekleyen Diyarbakır eski Milletvekili Cuma İçten’in partiyi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirdiği paylaşımını beğenmesi ve takipçileri ile paylaşması akıllarda soru işaretleri bıraktı.

 

AK Parti’de Ali Babacan, Abdulah Gül ve Ahmet Davutoğlu cephesi ile ilgili “ihraç” ve yeni parti tartışmaları sürerken, kimlerin ayrılacağı ve yeni oluşumla birlikte hareket edeceği merak konusu oldu. Bu konuda Kayseri cephesinde henüz gözle görülür bir hareketlilik yokken ilk hamle Kayseri eski Milletvekili Prof. Dr. Pelin Gündeş Bakır’da geldi. Bakır’ın, sosyal medya hamleleri  “Davutoğlu ve ekibi ile mi hareket edecek?” sorusunu akıllara getirdi. Eski Milletvekili Bakır, sosyal paylaşım sitesi üzerinden Davutoğlu’na,  destek veren isimler arasında yer alan ve partisinin lideri ve aynı zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik eleştirileri ile dikkat çeken Diyarbakır eski Milletvekili Cuma İçten’in tepkisini paylaştı.

BAKIR’DAN DİKKAT ÇEKEN BEĞENİ VE PAYLAŞIM

AK Parti kurucuları arasında da yer alan Cuma İçten’in, “Son sürece ilişkin sözde dostlara ithafen.  Evet dostluğumuz oldu; yedik içtik, birbirimizi evlerimizde misafir ettik, komşu olduk, yoldaş olduk, aynı davanın mensubu olduk.” diye başlayan ve “Şimdi sen başladığımız yerde değilsin artık. Gittin. Ve çok değiştin çok. Duydum ki ne kendini dinlersin ne de milleti, duydum ki ne kitaba bakarsın ne de aynaya ve gördüm ki, ses edeni kovar, hakka, hukuka bakmazsın” ifadelerinin de yer aldığı paylaşımını beğenen ve aynı zamanda kendi takipçileri ile de paylaşan Bakır’ın, bu hamlesi “O da yeni partiye katılacak” dedirtti.

DAVUTOĞLU’NA DESTEĞİ VE PARTİ YÖNETİMİNE ELEŞTİRİLERİ İLE GÜNDEMDE

Zira AK Partili Cuma İçten, bir süre önce katıldığı bir televizyon programında da, “AK Parti misyonunu tamamladı” ifadelerini kullanmıştı. Parti yönetimine yönelik sert eleştirileri ile dikkat çeken eski vekil İçten, “Hangi Ak partili, doğru özeleştiri niteliği olan bu manifestoya itiraz edebilir. Seçilmiş ve tarihin en yüksek oyunu alarak başbakanlık ve Ak parti genel başkanlığı yapmış Ahmet Davutoğlu’nun Disiplin kuruluna havale edilmesi ‘AKP’lilerin Ak olanları’ tasfiye etme sürecidir.” paylaşımı da yapmıştı. AK Parti Kayseri eski Milletvekili Pelin Gündeş Bakır’ın, İçten beğenisi “Yeni parti yolunda” yorumlarını da beraberinde getirdi.  Haber: Cafer ZENGİN
ETİKET :   Kayseri haberleri Pelin Gündeş Bakır Cuma İçten

Tümü