NURSAÇAN KENDİNİ AŞTI

NURSAÇAN KENDİNİ AŞTI

11:56:42 | 2019-02-08
OSMAN ÇİFTCİ
OSMAN ÇİFTCİ      osmanciftci3800@gmail.com

Kayseri OSB Başkanı Tahir Nursaçan, basın toplantısında yaptıklarını ve 1 Mart tarihinde yapılacak olan seçimde yeniden başkan seçilirse yapacaklarını anlattı.

OSB hizmet binasından, fuar binasına, itfaiyeden okula, OSB’ye yıllık 11 milyon dolar gelir sağlayan güneş enerjisi santraline kadar sanayicilerin hayalini bile kurmadığı birçok işin altına imzasını atan Nursaçan, bu hizmetlerini görmezden gelen, yok sayanlara da sitem dolu mesajlar gönderdi.

Tahir Nursaçan OSB için hayaller kuran ve bu hayallerini stratejik bir plan dahilinde gerçekleştiren bir isim oldu.

OSB tarihinde görülmemiş hizmetler olduğunda sanırım herkes hemfikirdir.

Nursaçan’ın basın toplantısındaydım.

Bence en önemli açıklaması sadece Nursaçan’ın değil Kayseri’nin hayali olan savunma sanayi konusu...

İhtisas Savunma Sanayi Organize Sanayi Bölgesi’ne giden yolu açan bir hamle ile kamuoyunun karşısında.

Kayseri’de mühimmat üretimi konusunda önemli bir mesafe kateden Nursaçan’a konunun detaylarını sordum, “İhtisas OSB mi kuracaksınız?” dedim.

Cevabı şu oldu:

“O belki büyük bir proje olabilir ama bu bizim yeni İncesu’da açılan Güney çevreyolu üzerinde bir hazine arazisi var. 300 ya da 400 dönüm. Direk OSB’nin savunma sanayi projesini hayata geçireceğiz. Elbette ikinci aşama 3 ya da 5 milyon metrekarede bir savunma sanayi adımı atmak önemli olur. Burada Kayseri OSB’si önemseniyor. Çünkü Kayseri OSB’ye bakıldığında artıları çok fazla. Bu yatırımı yapacak güce sahip. Ve bu yatırımı yapacak bilgiye de ulaşabildik. 20 milyon adetlik bir talep aldık. Burada 11 kişi davet edildi. 11 kişi içerisinden 4 kişi teknik şartnameyi satın almış, Ankara’da da çok değerli bürokratlarımız bizim bu ön çalışmamızı yürütüyorlar. İnşallah o ihaleyi aldığımızda hemen arazi sorununu çözüp acil bir şekilde de yatırıma geçeceğiz. Burada mühimmat yapacağız. Ülkemizin ithal ettiği ürünler olan mühimmat üretimine katkı sağlayacağız.”

Evet, Nursaçan kendini, kendi hayallerini aştı, Kayseri’nin yıllardır hayali olan savunma sanayi konusunu şehrimize kazandırmaya çalışıyor.

Ne diyelim; rastgele...

 

DİYORLARR...

“Memduh Büyükkılıç seçim kampanyası reklamlarını kendi kesesinden değil Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerinin kamuoyuna duyurulması için ihaleyi alan firmadaki belediye kontenjanından kullanıyor. Kıldırdığı yatsı namazlarında da tövbe edip bu günahından af diliyordur herhalde...”

 

SANA NE... BANA NE....

✔ AK Parti’de Melikgazi ve Kocasinan Belediyesi’nin kök salmış belirli ailelere mensup kadrolu meclis üyelerine parti çevrelerinden tepkiler varsa...

✔ AK Parti Melikgazi’de meclis üyesi adayı olmak için kesenin ağzını açan “arsacı” iddiası parti genel merkezine de ulaştıysa...

✔ Millet İttifakı cephesinin ortak aday tanıtım toplantısı yapıp yapmayacağı merak konusuysa...

 

 

BİLİYOR MUSUNUZ?

◼ MHP’nin Sarız, Pınarbaşı, Sarıoğlan ve Özvatan Belesiye Başkan adaylarının seçimi kazanmasına kesin gözüyle bakıldığını...

◼ Kayseri OSB’nin savunma sanayi için yapmaya hazırlandığı yatırımların Kayseri’de Savunma Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin önünü açacağını...

◼ Silahlı saldırıda yaralanan polisimizin vefat ettiği haberini emniyetin yalanladığını...
ETİKET :  

Tümü