NNYÜ’de tıp fakültesi bina protokolü imzalandı

Hayırseverler İbrahim ve Bekir Özbıyık Tıp Fakültesi binası yapacak

10:17:35 | 2018-12-27

Nuh Naci Yazgan Üniversitesinde Tıp Fakültesi bina protokolü imzalandı. Protokol imza töreninde Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’ten dikkat çeken bir öneri geldi.

 

 

Hayırseverler İbrahim ve Bekir Özbıyık tarafından Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’ne yaptırılacak olan Tıp Fakültesi binasının protokolü imzalandı. Törende konuşan Üniversite Rektörü Prof.Dr. Kerim Güney, hayırseverlere teşekkür etti. Daha sonra konuşan Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Nevzat Özhamurkar ise, üniversitenin kuruluşunda Özbıyık ailesinin büyük katkısının olduğunu dile getirdi. Tıp fakültesi binasını yapacak olan hayırsever İbrahim Özbıyık da, ilme ve bilime destek verilmesi gerektiğini dile getirdi.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ise, Tıp Fakültesi binasının hayırlı olmasını temenni etti ve dikkat çeken bir çağrıda bulundu. Çelik,  “Devlet Hastanesi’nin bulunduğu alanın Nuh Naci Yazgan Tıp Fakültesi olması için hep birlikte çalışalım.”dedi. Vali Şehmus Günaydın’da Kayseri’deki uyumun güzel işlere vesile olduğunu belirtti. Yapılan konuşmaların ardından Hayırseverler tarafından yaptırılacak olan Tıp Fakültesi binasının protokolü taraflarca imzalandı. (Haber Merkezi)

 
ETİKET :   Vali Şehmus Günaydın Büyükşehir Belediye başkanı Mustafa Çelik Hayırseverler İbrahim Bekir Özbıyık Tıp Fakültesi binası NNYÜ Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Nevzat Özhamurkar Üniversite Rektörü Prof.Dr. Kerim Güney hayırsever

Tümü