10 NİSAN KUTLU OLSUN MU?

10 NİSAN KUTLU OLSUN MU?

12:14:46 | 2018-04-10
Güler Ruhsar Aktaş
Güler Ruhsar Aktaş      guler_ruhsaraktas@hotmail.com

Ülkemizin ve güvenliğimizin teminatı olan Türk Polis teşkilatı bu yıl hem 173. kuruluş yıl dönümlerini hem de bu vesile ile Polis Haftasını kutlayacak. 2018 yılında da Polis Günü 10 Nisan Salı günü tüm Türkiye'de çeşitli etkinlik ve organizasyonlarla kutlandı.

Kutlansın da, kutlanmalı da…

Vatanının bölünmez bütünlüğü, bayrağının göklerde dalgalanması için terörle mücadele de şehit olan, bayrağa yıldız olan polislerimizi, minnet ve rahmetle anıyorum, gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum.

Görevi başında olan polislerimize de işlerinde kolaylıklar ve başarılar diliyorum.

Diliyorum dilemesine tüm içtenliğimle lakin bir de 2015”te çatışmada yaralanan ve bitkisel hayatta olan 15 Temmuz hain darbe kalkışmasında karnından yaralanıp gazi olan,  Güneydoğuda gazi olup gazilik unvanını kabul etmem ben bu devlete daha hizmet ederim diyen ve sonrasında 26 Nisan günü Fetö denen hain terör örgütünün kumpası iddiasıyla açığa alınan, bir CD kartla isim ve TC numaraları basına servis edilen, hedef gösterilen, haklarında adli idari soruşturma olmaksızın suçumuz ne bilelim varsa unsur asın ,bizi ,yoksa Afrin’e gönderin işimize dönelim diye 12 aydır feryat eden,  içlerinde suçsuzların büyük çoğunlukta olduğuna yürekten inandığım polislerin de 10 Nisan Polis Gününü kutlarım.  

Aylardır eşleri, çocukları anneleri, babaları ulaşıp sesimize ses oldun “kanatsız melek” oldun bizim için dediler. Sadece istenilen bir netlikti aslında çok şey istemediler bunun için bile ses olunurdu, oldukta… Dedik ki varsa unsur suçları yargılayın yoksa işlerine iade edin sadece bu sesi duyun…

“Kimisi şehit olursam görevime alnımın akıyla dönüp şahadetini kime veriyorsun derse Allah seni söyleyeceğim abla” dedi mahcup etti.

Kimisinin evladı küçücük elleriyle babasının hakkını savunduğum için çizdiği resimle kmlerce uzaktan teşekkürünü iletti…

Ve  çocuklar…

O açıktaki  polislerin çocukları, ülkemizin geleceğinin teminatı çocuklarımız…

Babalarından günlerce ayrı kalan görevdeyken babasının özlemini, bizler ailemizle mutlu huzurlu oturalım diye küçücük yüreklerine kabulkarlıkla gömen çocuklar…

Açığa almalar en çok onları vurdu biliyor musunuz?

10 yaşında psikolojik destek alan çocuklar var…

Babasıyla hamburger yemeye gittiğinde babası sadece çocuğuna hamburger aldı diye,”Senin paran yok değil mi ? İşe gitmiyorsun o yüzden yemiyorsun. Sen yemiyorsan ben de yemem götür ver soğumasın geri almazlar” diyen çocuklar…

10 Nisan Polis Haftası kutlama afişlerini gördüğünde;  “Seni işine geri mi başlatıyorlar baba” diyen..

Hayır kızım cevabını aldığında üzülme baba ben zaten babam emekli polis  az para veriyorlar ama hala polis diyorum diye küçücük delik kalbiyle babasına destek veren kız çocuğu..

Yada  “ Anne babam bu sene tören elbisesi giymeyecek mi?” diye babasına duyurmadan üzülmesin diye  sessiz sessiz soran kız çocuğu…

Sadece o mu?   Görevdeyken babası devlet büyükleri korumasında çalışan yani demem o ki devletin kendini emanet ettiği kişi. İşte onun evladı babasıyla trafikte seyahat ederken polis görünce kulaklarını başını tutup arabaya saklanıyorsa kusura bakmayın, sizin kutlayacak neyiniz varsa kutlayın.

Benim bu sene bu duyguyla bu hikâyelerle kutlamalara eşlik etmem insan olarak, kadın olarak mümkün görünmüyor Beyler…

Daha dün bir 26 Nisan açığı genç polis kardeşim babasını kaybetmiş kalp krizinden ne ileti paylaşmış biliyor musunuz?  “Babamı kalp krizinden kaybettim. Bütün arkadaşları başsağlığı dilerken senin durumuna çok üzülüyordu diyorlar. Benim vebalimi kim verecek? Babamı bana geri verecek misiniz ?” diye sormuş.

 Demem o ki benim kutlamayı bırakın üzülmekten ciğerim soldu bu duyduklarıma…

Fetö ile mücadele sulandırılıyor demek yetmez, siyasi ayağına da girilmeli, bu hainlerle  mücadele etmeli gerçek bir mücadele vermeli, kripto teröristler de temizlenmeli.

Aksi halde iftira ile kendilerini garantiye alan hain terör örgütü mensupları, hala devletin önemli yerlerinde fink atarken, hayatları kararan ve onların kumpasıyla iftiraya uğrayan, masum bir kişinin bile gökten ah olup gözyaşıyla inerse tepemize, inanın ki bizim ne bu dünyamız garanti olur ne öteki dünyamız.

Evet, bu duygu ve düşüncelerle kutlanabiliyorsa kutlu olsun 10 Nisan Polis Günü…
ETİKET :  

Tümü