Miniklere gazetecilik dersi

Gazeteci ve sunucu Güler Ruhsar Aktaş, Beyaz Zambak Anaokulu’nun davetlisi oldu. Gazeteci Aktaş, minik öğrencilere gazetecilik ve televizyon haberciliği ile ilgili bilgiler verirken ilginç dialoglar yaşandı ve ilginç görüntüler ortaya çıktı.

14:18:54 | 2018-11-30

Gazeteci Güler Ruhsar Aktaş, Beyaz Zambak Pervane Ana Okulunda gerçekleştirilen etkinlik çerçevesinde minik beyinlerle bir araya gelirken gazetecilik hayatının da en zor günlerini yaşadı.

Gazeteci Aktaş, minik öğrencilerden gelen sorulara çocukların anlayacağı cümlelerle cevap verirken sorduğu sorulara da ilginç cevaplar aldı.

 

Minik öğrencilerle renkli dakikalar geçiren Aktaş çocuklara gazetecilik hakkında bilgiler verdi ve gazetelerin nasıl ortaya çıktığını anlattı. Okul yönetiminin davetlisi olarak ekinliğe katılan Aktaş, “Hayatımın en güzel ve ilginç deneyimlerinden biriydi” ifadelerini kullandı.

 

Öteyandan Beyaz Zambak Pervane Ana okulu hakkında bilgi veren Okul Müdürü Habibe Kahraman ;  Beyaz Zambak  Pervane Anaokulu’nun 3 yıldır bulunduğu alanda  faaliyet gösterdiğini belirterek 2016’da  65 2017’de  100  2018 senesinde 116 öğrenciye eğitim verdiklerini , çocukları çok seviyoruz çocukları mutlu alıp mutlu teslim ediyoruz.

İşimizi severek yapıyoruz meyvelerini almaktan da mutluyuz. Kayseri’de 8 şubemiz var bir ilkokul bir ortaokulumuz var.

Hem okul öncesi değerler branş dersleri İngilizce ve rehberlik eğitimi ile çocuklarımızı geleceğe hazırlıyoruz.

Büyüklere saygı küçüklere sevgi gibi değerler eğitimi vererek küçük yaşta bunları öğretip vatana millete iyi evlatlar kazandırmak istiyoruz.  Haber/ Fotoğraf: Fatma Yıkılmaz

 

 
ETİKET :   Kayseri Kayseri Son Dakika Son dakika Gazeteci sunucu Güler Ruhsar Aktaş Beyaz Zambak Anaokulu Gazeteci Aktaş gazetecilik televizyon habercilik dialog

Tümü