100 Milyon Dolarlık Bilmece Çözüldü!

AK Partili eski vekil Dedeoğlu’nun seçilmeden önce verdiği söze, Belediye Başkanı Cabbar açıklık getirdi.

12:52:39 | 2019-05-21

AK Parti eski Milletvekili Sami Dedeoğlu, seçilmeden önce Kayseri Meydanı’nda aday tanıtım toplantısında konuşmuş ve 100 Milyon dolarlık yatırım sözü vererek, “İnsanlar bu dünyadan öbür tarafa bir şey götüremiyor. İmkanım  var. Kayserimiz’e büyük katkılar sağlayacağım” ifadelerini kullanmıştı. Dedeoğlu’nun, bu sözleri başta Develi olmak üzere Kayseri’de büyük heyecan yaratmıştı.

 BAŞKAN CABBAR, DEDEOĞLU’NUN SÖYLEDİKLERİNİ ANLATTI

Ancak aradan geçen zamana rağmen bu yöndeki söz gerçekleşmemiş ve Dedeoğlu’da bu konuda kamuoyundaki beklentilere yönelik bir açıklama yapmamıştı. İşte yaşanan bu sürecin ardından “100 milyon dolarlık yatırım” bilmecesini Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar çözdü. Başkan Cabbar,  “Ortada bir yanlış anlaşılma var” dedi  ve eski vekilin bu konuda kendisine söylediklerini anlattı.

 AK Parti eski Milletvekili Sami Dedeoğlu, Eylül 2015’te yani 1 Kasım seçimleri öncesinde Mimarsinan Parkı’nda düzenlenen bayramlaşma ve milletvekili adayları tanıtım toplantısında, dikkat çeken bir seçim vaadinde bulunmuştu. Dedeoğlu, Kayseri’ye 100 milyon dolarlık yatırım sözü vermişti. İstanbul’da faaliyet gösteren  İş insanı Dedeoğlu, “İnsanlar bu dünyadan öbür tarafa giderken bir şey götüremiyor. Onun için çok şükür var olan imkanımı Kayserimiz’e yatırımlar yaparak, büyük katkılar sağlayacağım” ifadelerini kullanmıştı.

KAYSERİ VE DEVELİ’Yİ BU VAAT HEYECANLANDIRMIŞTI

Dedeoğlu’nun henüz adayken yaptığı bu açıklama Develi başta olmak üzere Kayseri’de heyecan yaratmıştı. Seçim sonrası seçilen ve milletvekili olarak çalışmalarını sürdüren Dedeoğlu’nun bu açıklamaları sonrasında ne Develi’de ne de çevresinde bu yönde bir yatırım olmadı. Hal böyle olunca gözler hep Dedeoğlu’nu aradı ve bu vaadin ne zaman hayata geçirileceği soruldu.

BAŞKAN CABBAR, AÇIKLADI

Bir sonraki seçimde Dedeoğlu, AK Parti’de aday gösterilmeyince bu yöndeki konu da gündemden düştü ve bunun yanında bu yöndeki vaadiyle ilgili de sessizliği tercih etti. Ancak Olay Türk TV’de canlı yayına katılan Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, bu konuya açıklık getirdi. Programda Gazeteciler; Osman Çiftci ve Cem Atakan’ın bu yöndeki sorularını yanıtlayan Cabbar,  “100 Milyon dolarlı yatırım bilmecesini” çözüme kavuşturdu.

“SÖZLERİ YANLIŞ ANLAŞILMIŞ”

İşsizlik ve göçle boğuşan ilçelere umut olan, ancak bir türlü gerçekleşmeyen “100 Milyonluk yatırım” sözü ile ilgili olarak konuşan Cabbar,  “Sayın vekilimiz, niyetinin o olmadığını söyledi. Yani ortada bir yanlış anlaşılma var. Tabi biz, istihdam sağlayan, üretim yapman herkesten memnun oluruz, mutlu oluruz. Bir kişi çalıştıran insan bile bizim için büyük insan.  Ancak vekilimiz Sami Dedeoğlu’nun, 100 milyon dolarlık yapacağı yatırımın şahsi olmadığını, devlet yatırımlarından  da bahsettiği ve söylediklerinin yanlış anlaşıldığını belirtti. Kendisi, Kayseri’ye yapılan yatırımlara desteğinin, katkısının olacağını belirtti.” diye konuştu.

  1984 yılından beri İstanbul yaşayan ve sahibi olduğu inşaat şirketinde de iş hayatına devam eden AK Parti eski Milletvekili Sami Dedeoğlu, Fazilet Partisi, Saadet Partisi yönetimlerinde de görev alırken, aynı zamanda Has Parti kurucuları arasında da yer alıyor. Haber: Cafer ZENGİN
ETİKET :   Haber Kayseri Son Dakika Ak Parti Kayseri Milletvekili Sami Dedeoğlu Develi Yatırım Mehmet Cabbar

Tümü