Milletvekili Ataş iktidara kimler için seslendi: Verdiğiniz sözü tutun!

Ataş, Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırılarına da tepki göstererek, “Savaş ve insanlık suçu işleyen Ermenistan’ı şiddetle kınıyorum” dedi.

14:46:54 | 2020-10-18

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, ordunun en kritik noktalarında görev yapan, terörle mücadelede en ön saflarda görev alan, üniformasına ve vatan aşkına sahip astsubayların bugün birçok sorunlarının bulunduğunu belirterek, iktidara seslendi ve “Verilen sözleri tutun” çağrısı yaptı.  Diğer yandan Ataş, Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırılarına da tepki göstererek, “Savaş ve insanlık suçu işleyen Ermenistan’ı şiddetle kınıyorum” dedi.

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, vatandaşların sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) gündeme getirmeye devam ediyor. 17 Ekim Dünya Astsubaylar Günü ve Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği TEMAD’ın kuruluş yıl dönümü nedeniyle açıklama yapan Ataş, astsubayların yaşadığı sorunlara çözüm istedi.

YILLARDIR SORUNLARA ÇÖZÜM BEKLENİYOR

Ataş, “İki bin iki yüz yirmi dokuz yıllık geçmişi ve tarihî birçok şanlı zaferleri bulunan Türk Silahlı Kuvvetlerinin bel kemiğini oluşturan, ordunun en kritik noktalarında görev yapan, terörle mücadelede en ön saflarda görev alan, üniformasına ve vatan aşkına sahip astsubaylarımızın bugün birçok sorunları bulunmaktadır” ifadelerini kullandı.

VERDİĞİNİZ SÖZLERİ TUTUN

AKP iktidarına seslenen Milletvekili Dursun Ataş, daha önce de birçok defa verilen sözlerin tutulmasını isteyerek, şunları söyledi: “Özellikle mesleğe başlama dereceleri ve görev tazminatları konusunda birçok defa söz verilmesine rağmen Hükümet tarafından verilen sözler tutulmamıştır. Bu konularda mağduriyetlerinin ve beklentilerinin giderilmesi son derece önemlidir. Bu önemli gün vesilesiyle, emekli olan veya görevi başında bulunan tüm astsubaylarımızın Dünya Astsubaylar Gününü ve Türkiye Emekli Astsubaylar Derneğinin kuruluş yıl dönümünü kutluyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

ERMENİSTAN TEPKİSİ

Milletvekili  Ataş, Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırılarına da tepki göstererek, “Savaş ve insanlık suçu işleyen Ermenistan’ı şiddetle kınıyorum” dedi. Azerbaycan’a destek mesajlarını yineleyen Ataş, “Ateşkesi ihlal ederek, sivil yerleşim alanlarına yaptığı saldırılarla savaş ve insanlık suçu işleyen Ermenistan’ı şiddetle kınıyorum. Gence ve Mingeçevir ’de şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Yüreğimiz her zaman can Azerbaycanla ve her zaman yanlarındayız” şeklinde konuştu.

 

 
ETİKET :   İYİ Parti Dursun Ataş Milletvekili Haberler Son dakika Kayseri haberleri Tarım Esnaf Askerler Astsubaylar TEMAD Azerbaycan

Tümü