MHP’nin Büyükşehir adayı Milletvekili Ersoy mu?

İl Başkanı Serkan Tok’un, 38 Kent TV’de yaptığı açıklama kafaları karıştırdı!

14:44:48 | 2018-09-14

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Serkan Tok,  yerel seçim çalışmaları ile ilgili olarak dikkat çeken açıklamalar yaptı. Tok, MHP Milletvekili Baki Ersoy’un 24 Haziran seçimleri öncesinde İl Başkanı iken dillendirdiği “Talas’a Belediye Başkan adayı olmak istiyorum” açıklaması ve önümüzdeki yerel seçim sürecine yönelik olarak, “Bu konuda aday olma hakkı var. Bunun yanında başka biri aday olursa onun yanında mücadele ederim deme hakkı da var. Baki bey kendisini her türlü kanıtlamış biri. Yerel seçimler önce olsaydı orayı alırdı. Ben bu konuda ilerleyen süreçte de vereceği kararda da kendisine destek olurum.  Ancak Büyükşehir’de,  Baki Ersoy milletvekili olarak belediye başkan aday adayı olursa sorusunun cevabı,  bence daha mantıklı. Kendisi milletvekili olarak devam ederse  o da mantıklı” ifadelerini kullandı. MHP İl Başkanı Tok, bu açıklamasıyla akıllarda soru işaretleri bırakırken, “MHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Milletvekili Baki Ersoy mu?” dedirtti.

MHP Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, yerel seçimlere yönelik olarak yaptıkları çalışmaları anlattı. 38 Kent TV’de katıldığı Kent Gündemi programında dikkat çeken açıklamalar yapan Tok, MHP kadroları olarak seçime hazır olduklarını ifade etti. Adayların seçim sürecinde kalabalık gezmeyeceğini dile getiren Tok, bu konuda bazı sıkıntıların önüne geçeceklerini söyledi.

“TALAS ÖNCE OLSA ORAYI DA ALIRDI”

 Adaylar konusunda da ince eleyip, sık dokuyacaklarını kaydeden Tok, MHP Milletvekili Baki Ersoy’un, 24 Haziran seçimleri öncesinde Talas ile ilgili yaptığı iddialı açıklamalarla ilgili olarak, “Milletvekilli seçimleri önce olursa milletvekilliği, yerel seçimler önce olursa Talas Belediye Başkan adaylığı demişti ama Milletvekili seçimleri önce oldu ve Milletvekili olarak da görevini başarılı bir şekilde yapıyor, ama Talas önce olsa orayı da alırdı” dedi.

TOK’UN MİLLETVEKİLİ ERSOY’A YÖNELİK  “BÜYÜKŞEHİR  İMASI” KAFALARI KARIŞTIRDI

Ersoy’un yerel seçimlerde aday gösterilip, gösterilmeyeceğine yönelik de dikkat çeken açıklamalar yapan Tok, şunları söyledi: “Kendisi milletvekilimiz, ama aday olma olasılığı var, aday adayı olmak hakkı var. Seçilirse vekilliği bırakmış olacak. Baki bey kendini ispatlamış, Meclis’e gitmiş biri. Ben memnun olurum, il başkanı olarak destek veririm. Ama başka aday olsun ben her türlü destek olurum, ben mücadeleyi böyle sürdürmek istiyorum derse de her türlü desteği veririm. Ben bu konuda ilerleyen süreçte de vereceği kararda da kendisine destek olurum.  Ancak Büyükşehir’de, Baki Ersoy milletvekili olarak belediye başkan aday adayı olursa sorusunun cevabı,  bence daha mantıklı.  Kendisi milletvekili olarak devam ederse de o da mantıklı” ifadelerini kullandı.

“MHP’NİN KAYSERİ’DE 188 BİN OY ALACAĞINI BİLSEYDİ,  BUGÜN OYUMUZ 250 BİNDİ”

24 Haziran seçimleri öncesinde MHP’ye yönelik algı operasyonlarının yapıldığını da savunan Tok, daha fazla oy alma ihtimallerinin olduğunu ancak, MHP üzerinde bazı oyunların oynandığını söyledi. Tok, “Yerel seçimlerde genel seçimlerden daha fazla oy  alacağız. Eğer 24 Haziran’dan önce vatandaşlarımız MHP’nin Kayseri’de 188 bin oy alacağını bilseydi,  bugün oyumuz 250 bindi. Bize karşı, üzerimize oynanan oyunlar vardı. Bunlara rağmen Kayseri’de 188 bin oy aldığımız görülseydi bizim oyumuz, bugün 250 bindi. Ama ‘baraj altı kalacaklar dendi’ , içimizde ihanetler oldu, TV’lerde üzerimize oynandı. Bugün halkla birlikte Kayseri’de yola çıktığımızda 250 Bin oy bizi nerelere getirir, işte bunun analizini yapıyoruz.  Bu konuda hedeflerimiz var. Çalışarak başaracağımıza inanıyoruz” dedi.

ERSOY: KAYSERİMİZDE TEŞKİLATIMIZIN GELECEĞİNE İLİŞKİN KONULARI KONUŞTUK

MHP İl Başkanı görevini yürütürken kendisinden sonra il başkanlığına gelecek ismi Serkan Tok olarak işaret eden Milletvekili Baki Ersoy, Tok ile kahvaltıda bir araya geldi. Özel toplantı yapan ikiliden Milletvekili Ersoy, aynı zamanda o ana dair fotoğrafı da paylaştı. Ersoy, Tok ile yaptığı görüşmeye dair yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: Kıymetli Uç Beyimiz, İl Başkanımız Serkan Başkan ile sabah kahvaltısında bir araya gelerek Kayserimizde teşkilatımızın geleceğine ilişkin konular üzerinde istişare ediyoruz...”

Haber: Cafer ZENGİN

 
ETİKET :   MHP Serkan Tok Baki Ersoy Milletvekili Kayseri İl Başkanlığı Yerel seçimler Büyükşehir Aday Kim Son dakika

Tümü