MHP Milletvekili Ersoy’dan hızlı tren çıkışı:

“En az 2025 yılına kadar hızlı tren yok”

12:21:24 | 2018-11-07

 MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy’un, hızlı tren tepkisi sürüyor. Söz verilmesine rağmen 11 yıldır bu sözün tutulmadığını dile getiren Ersoy, yine bu konuda dikkat çeken bir açıklama yaptı. Ersoy, “En az 2025 yılına kadar faaliyete geçebilecek bir proje ortada yok, Kayseri kamuoyuna duyurulur” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

Kayseri’de Muhalefet partisi Milletvekilleri Meclis’te hızlı tren konusunda açıklama yapıp, neden verilen sözlerin tutulmadığını sordu.

Bu konuda hem CHP Milletvekili Çetin Arık  hem de MHP Milletvekili Baki Ersoy, hızlı tren sözünün tutulmamasına tepki gösterdi.

“Yıllardır Meydan’da iktidar tarafından sözler verildi ama elle tutulur bir gelişme olmadı” diyen MHP Milletvekili Baki Ersoy, Plan, Bütçe Komisyonu’ndaki Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının bütçe görüşmelerinde Bakanı Cahit Turhan’a hızlı treni sordu. MHP’li Ersoy, “Son olarak hem Bakan Özhaseki, hem de dönemin AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş ihale sürecinin Ağustosta tamamlanacağını ve Eylül’de de temel atılacağını söylediler. Ancak, bu hızlı Tren meselesi aradan 11 yıl geçmesine rağmen çözülememiştir” ifadelerini kullandı.

 

ERSOY, İLGİLİ KİŞİLERLE KONUŞTU VE AÇIKLADI

MHP Milletvekili Ersoy, hızlı tren konusundaki çıkışına devam etti. Ersoy, “Kayseri kamuoyuna duyurulur” dediği açıklamasında, “ En az 2025 yılına kadar bir proje ortada yok” dedi.

Ersoy, sosyal paylaşım sitesi hesabından  şu ifadeleri kullandı, “Kayserimizin yıllardır beklediği ‘Hızlı Tren Projesini’ Ulaştırma Bakanımıza ve TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın’a sordum;

Bakan Bey: ‘Yapacağız inşallah’ dedi. TCDD Genel Müdürü ‘Bütçe problemi var 2019 yılında Yap-İşlet-Devret gibi bir formül bulmaya gayret edeceğiz, şu anda bir şey yok’ dedi...

Yani en az 2025 yılına kadar faaliyete geçebilecek bir proje ortada yok, Kayseri kamuoyuna duyurulur...”

Haber: Cafer ZENGİN

 
ETİKET :   Kayseri MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy hızlı tren yap-işlet-devret TCDD Genel Müdür İsa Apaydın

Tümü