MHP’Lİ ÖZDEMİR’DEN, HDP’YE ‘IRKÇILIK’ TEPKİSİ

18:13:55 | 2019-10-04

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Meclis’te HDP’li milletvekilinin yaptığı açıklamalara tepki gösterdi. Irkçılığa yönelik söylemlere tepki gösteren Özdemir, “Osmanlı'da  ırkçılık yapanlar Taşnaklardı, Hınçaklardı, sonra ASALA oldular, bugün de karşımıza PKK olarak geldiler” dedi.

 

 

 MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Meclis’te Asya Verimlilik Teşkilatı Kuruluş Anlaşmasına Katılmamızın Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifi üzerinde Milliyetçi Hareket Partisi Grubu adına söz aldı. Konuşmasında HDP’ye tepki gösteren Özdemir, “Mazlumların gözyaşlarını dindirmek, onları terör belasından kurtarmak, kendi topraklarına huzur içinde dönmelerini sağlamak, bölgesel karanlık tertipleri yerle yeksan etmek için Türk'ün kudretinin bir gece ansızın zulmün kalbine saplanmasının zamanının geldiğini düşünüyoruz. İnşallah da Türkiye Cumhuriyeti devletinin bu kararlılığı gerçekleşecektir. Bize göre ırkçı bir yaklaşım sergileyen hatibin kendisi olmuştur.’ ifadelerim tutanaklarda da mevcuttur. "Yalnızca Türkçü bir bakış açısıyla çözüm getiremez." dedi. Zannederim ifadelerimi dikkatli takip etmiş olsaydınız ben orada PKK, PYD terör örgütünün sadece Arap ve Türkmen kardeşlerimize değil kendisine biat etmeyen Kürt kardeşlerimize de zulmettiklerini ifade etmiştim. Herhangi bir etnik ayrım yapmaksızın Suriye'de yerlerinden edilen her kimse iç savaştan önce nerede yaşıyorlarsa bugün de gitsinler orada huzur içerisinde yaşasınlar istiyoruz. Ancak ne yazık ki PKK, PYD terör örgütü bu insanları yerlerinden, yurtlarından ettiler. Birincisi bunu ifade etmek isterim.” diye konuştu.

 

 MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, konuşmasında hatibin bir başka ırkçı yaklaşımı daha olduğunu dile getirerek, “Ne yazık ki. ‘Osmanlı ırkçı bakış açısıyla parçalandı.’ dediğini hatırlattı.  Özdemir,  “Bu da yanlış bir beyanat. Osmanlı'da o dönem ırkçılık yapanlar Taşnaklardı, Hınçaklardı, sonra ASALA oldular, bugün de karşımıza PKK olarak geldiler. Türk milleti kuzeylisi, güneylisi, doğulusu, batılısı, anasının dili neresi olursa olsun büyük bir ailedir. Bunun altını kalın çizgilerle çizerek ifade etmek isterim." dedi.
ETİKET :   Kayseri Haberleri Son Dakika MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir HDP’YE ‘IRKÇILIK’ TEPKİSİ

Tümü