MHP’li eski başkan İYİ Parti’den aday oldu

İYİ Parti Kayseri’de 4 adayını açıkladı. Gözler Büyükşehir’e çevrildi. Gündemde olan Milletvekili Dursun Ataş aday olacak mı?

17:09:05 | 2019-01-07

İYİ Parti, yerel seçimler kapsamında 7’si il olmak üzere 99 belediye başkanını daha açıkladı. Açıklanan adaylar arasında Kayseri’den de 4 isim yer aldı. Bu isimler arasında Develi’de MHP’den seçilip, 10 yıl Belediye Başkanlığı görevini yürüten Ali Ağca’nın da yer alması dikkat çekti. Diğer yandan Kayseri’de Büyükşehir için CHP ile işbirliği yapan İYİ Parti’de gözler Milletvekili Dursun Ataş’a çevrildi. Siyaset kulislerinde Ataş’ın, büyük bir sürpriz yaşanmazsa Büyükşehir adaylığına kesin gözüyle bakılıyor.

İYİ Parti 31 Mart’ta yapılan yerel seçimlere yönelik hazırlıklarını sürdürüyor. CHP ile işbirliği görüşmelerini de sürdüren parti ülke genelinde 99 belediye başkan adayını daha açıkladı. Açıklanan listede Kayseri’de de 4 isim yer aldı. Bir süre önce Talas ilçe Başkanlığı görevinden istifa eden Avukat Osman Haymana partinin Talas Belediye Başkan adayı olarak açıklandı. Haymana, MHP Melikgazi Belediye Meclis Üyesi iken bu görevinden istifa etmiş ve İYİ Parti saflarına katılmıştı. İYİ Parti’de Pınarbaşı Belediye Başkan adayı da Cuma Sağlam olurken, Yahyalı da ise Abdullah Yılmaz aday gösterildi. Develi’de ise dikkat çeken bir isim yeniden siyaset arenasında sahne aldı. İlçede 1994-2004 yılları arasında MHP’den seçilerek Belediye Başkanlığı yapan Ali Ağca, İYİ Parti saflarına katıldıktan sonra ilçede aday gösterildi. Ağca’nın adaylığı sonrasında Develi’de İYİ Parti’nin de ön plana çıktığını belirten bazı çevreler yarışın kıran kırana geçeceği yorumlarını yaptı.

BÜYÜKŞEHİR’DE DURSUN ATAŞ MI?

Diğer yandan yerel seçimlerde İYİ Parti Kayseri’de özellikle Büyükşehir’de CHP ile işbirliği yapacak. Şu ana kadar 8 ilçe adayını açıklayan CHP, Büyükşehir’de İYİ Parti’nin adayını destekleyecek. Peki, aday kim olacak? Kayseri’de bu yönde daha öncede gündeme getirdiğimiz gibi en güçlü aday İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş. Pınarbaşı Belediye Başkanlığı döneminde de dikkat çeken ve kamuoyunca tanınan Ataş, bu görevinden istifa edip, 24 Haziran seçimleri sonrasında Milletvekili seçilmişti. Kayseri’de seçimlere iddialı hazırlanan partinin Ataş’ı aday olarak göstermesine kesin gözüyle bakılıyor. Kent merkezinin yanı sıra kırsal bölgelerde de tanınan Ataş’ın adaylığı ile birlikte Kayseri’de nasıl bir sonucun ortaya çıkacağı ise merak konusu oldu.

 

 
ETİKET :   İYİ Parti Develi Pınarbaşı Talas Adaylar Dursun Ataş Kayseri Son dakika Büyükşehir Yeşilhisar Ali Ağca MHP

Tümü