MHP İl Başkanı Tok’tan, teşkilat çağrısı: Eşleriniz de partiye katılsın

Tok: “İki aslan milletvekilimiz var. Biri dünya devletlerini geziyor, diğeri de Türkiye sınırları içerisinde girilmedik mahalle bırakmamış”

13:15:01 | 2019-12-02

MHP’liler, partinin Melikgazi İlçe teşkilatı tarafından düzenlenen programda bir araya geldi. Burada konuşan MHP İl Başkanı Serkan Tok, partililerine seslenerek “Eşlerimizin de kadın kollarına katılım sağlaması ile daha güçlü olacağımızı düşünüyorum” diye konuştu. MHP Milletvekili Baki Ersoy ise “MHP, Kayseri’de hak ettiği yere gelecektir” ifadelerini kullandı.

MHP, Melikgazi İlçe teşkilatının ev sahipliği yaptığı toplantıya Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, İl Başkanı Serkan Tok, Melikgazi İlçe Başkanı Enes Ertuğrul Kalın, MYK üyesi Serap Şule Kalın ve il, ilçe teşkilat mensupları katıldı. Toplantının açılışında konuşan ve bir süre önce Melikgazi İlçe Başkanı olarak görevlendirilen Enes Ertuğrul Kalın, eksik gördükleri alanlarda komisyonlar kurduklarını söyledi.

“İŞ VE ÇALIŞMA HAYATI KOMİSYONU KURDUK”

Kalın, “Arkadaşlarımızı bu komisyonlarda görevlendirdik ve bu komisyonlar çalışmalarına dün itibariyle başlamış durumda. Bizim çok önem verdiğimiz bir komisyon var, ‘İş ve Çalışma Hayatı Komisyonu’ isminde. Bilindiği üzere bölgemizde 2 tane büyük organize sanayi bölgesi var ve buralarda hemen hemen her gün iş kazaları, meslek hastalıkları ve daha büyük sıkıntılar yaşanmaktadır. İşveren açısından daha büyük problemler arz etmekte. Biz bu konularda gerekli çalışmaları yapmak üzere bu komisyonu kurduk. Bu komisyona hem işveren arkadaşlarımız hem de işçi olan arkadaşlarımızla beraber iş sağlığı ve güvenliği arkadaşlarımız görevlendirilmek üzere çalışmalarına başlamış bulunmaktadır. Milliyetçi Hareket Partisi, halk nerede görmek istiyorsa orada olacaktır ve ben ilk ziyaretimizin bilgisini vermek istiyorum. Allah nasip ederse 31 Mart öncesinde verilen sözlerin takipçisi olduğumuzu bildirmek üzere ilçemizin dışarı mahallelerinden olan Turan mahallesine vekilimiz Baki Ersoy’un da katılımı ile bir program düzenleyeceğiz” dedi.

“MHP KAYSERİ’DE HAK ETTİĞİ YERE GELECEKTİR”

MHP Milletvekili Baki Ersoy ise partililerine seslenerek,  “Milliyetçi Hareket Partisi olarak bizler, büyük bir aileyiz ve bunun farkındayız. Bizim birbirimize sürekli omuz vererek gitmemiz gerekiyor ve birbirimizin sürekli yanında olmamız gerekiyor. Biz bunun bilincindeyiz ve zaten Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri’de hak ettiği yerlere ve daha iyi yerlere gelecektir diye düşünüyorum. Seçimden beri Kayseri için ne gerekiyorsa Meclis’te elimizden geleni yapmaya gayret gösteriyoruz” diye konuştu. AK Parti ile yaptıkları Cumhur ittifakı ile ilgili de konuşan Ersoy, “Yaşanan olayları Meclis’te gördükçe ittifak olarak ne kadar doğru tarafta olduğumuzu anladık” dedi.

“KAYSERİ DE BULUNDUĞU YERİ HAK ETMEYEN BİR ŞEHİR”

Kayseri’de hiç yatırım ofisi olmadığını anlatan Ersoy, şu ifadeleri kullandı, “Türkiye büyüyen bir ülke ve 2023 yılında dünyada ilk 10’a girebilecek seviyedeki bir ülke ve kimse merak etmesin yapılan işlerin hepsini dinleyerek, ne kadar büyük bir ülke olduğumuzu ve bakanlıklarımızın çalışmalarının ne kadar yerinde olduğunu bizzat görüyoruz. Bugün ülkemizde bazı sıkıntılar var ama biz bunları aşabilecek güçteyiz. Yeter ki birlik olalım ve beraberliğimizi bozmayalım. Kayseri de bulunduğu yeri hak etmeyen bir şehirdir. Ben yatırım ofisi olup olmadığını sormuştum ve Gaziantep’te 12 tane ofis var, Hatay’da 3 tane var ama Kayserimizde hiç yok. Dolayısıyla bizim bunları dile getirmemiz gerekiyor. Otoban ve hızlı tren konusunu da yine orada konuştuk. Kayseri’nin bunu hak etmediğini söyledim”

“KAYSERİ’NİN BÜTÇESİ TÜM ÜNİVERSİTELERDEN YÜZDE 3 DAHA FAZLA”

Kayseri’nin bu sene olan bütçesinin Türkiye’deki üniversitelerin toplamından yüzde 3 fazla olduğunu belirten Ersoy, “Bir konunun daha altını çizmek istiyorum, bütün üniversitelerin bütçelerini araştırın. Bu sene Kayseri’nin bütçesi hepsinin bütçesinden yüzde 3 daha fazla. Bu sonuca da takipler neticesinde ulaştık. Biz Kayserimiz için elimizden ne geliyorsa yapmaya gayret gösteriyoruz ve sonraki süreçte de yorulamadan daha az uyuyup daha çok çalışarak, bazı şeylerin değişmesi hususunda gayret göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

“KAYSERİ ADININ EN FAZLA ZİKİR EDİLDİĞİ DÖNEM”

MHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyesi Serap Şule Kalın ise yaptığı konuşmasında, partisinin milletvekillerinden övgüyle bahsederek, “Kayserinin adının en fazla zikir edildiği bir dönem oldu. Birliğimiz, beraberliğimiz, arkadaşlığımız devam etsin ilelebet” dedi.

“BİRİSİ YURT DIŞINDA DÜNYA DEVLETLERİNİ GEZİYOR, DİĞERİ İSE TÜRKİYE SINIRLARI İÇERİSİNDE GİRİLMEDİK MAHALLE BIRAKMAMIŞ”

MHP Kayseri İl Başkanı Serkan Tok da konuşmasında, “Kayserimizin Milliyetçi Hareket Partisi bünyesinde 2 tane aslan gibi milletvekili var” ifadelerini kullandı. “Eşlerimizin de kadın kollarına katılım sağlaması ile daha güçlü olacağımızı düşünüyorum” diyen Tok,  “Birisi yurt dışında Dünya devletlerini geziyor. Diğeri ise Türkiye sınırları içerisinde girilmedik mahalle bırakmamış. Burada sizinle, bizimle, hepimizle birlikte mücadele etmiş. Teşkilatımızı, sizleri, davamızı hiçbir zaman yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum. Kadın olmanın verdiği ayrı bir güç ile her zaman yanımızda gördük. 50 yıllık bir siyasi partinin gelecek yıllara daha güçlü gelebilmesi ve iktidarda ortak değil, iktidar olabilmesinin tek yolu artık kadın kollarının güçlenmesidir. Eşlerimizin de kadın kollarına katılım sağlaması ile daha güçlü olacağımızı düşünüyorum. Siyasette kadın olmak gerçekten çok zor. Hepiniz biliyorsunuz ki siyaset, erkek işidir, bu nedenle kadın arkadaşlarımızın gücü daha fazladır. Milliyetçi Hareket Partisi inşallah bundan sonraki süreçte iyi bir ittifak olmalı aynı zamanda iktidar olmalı. Sizler ülkücü hareketin, Milletçi Hareketin organize gücüsünüz. Bu güçler halinde çalışırsak teşkilatımız daha geniş alanlara yayılacak.” şeklinde konuştu.
ETİKET :  

Tümü