MHP İl Başkanı Tok: İstanbul seçimlerinde Binali Bey haksızlığa uğradı, seçmen bunun farkında

MHP İl Başkanı Tok: Programı izlemedim, ama izlemiş olsam da aynı yorumları yapacaktım. Binali bey öne çıktı.

11:34:09 | 2019-06-17

MHP İl Başkanı Serkan Tok, İstanbul’da yaptıkları seçim çalışmaları hakkında bilgi vermek için basın toplantısı düzenledi. “İstanbul’da Binali Beyin uğradığı haksızlığı dile getirdik” diyen Tok, “Gittiğimiz vakit Binali Yıldırım beyin uğradığı haksızlığı dile getirdiğimizde İstanbul seçmeni bunun farkında olduğunu ve bu haksızlığı gidermek için sandığa gidip bu nokta da tekrar adaletin tesis edileceğini söylediler. Binali beyin sevenciliği, güler yüzü ile biz bu işin Binali bey lehine sonuçlanacağını umuyoruz” diye konuştu. Tok, Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım’ın katıldığı programı  katıldığı bir düğün nedeniyle izleyemediğini de ifade ederek “İzlemedim ama izlemiş olsam da aynı yorumları yapacaktım. Binali bey öne çıktı. Bu partim adına önemli bir değerdir.  Verilen mesajları da parti olarak üzerimize aldık” dedi.

“BİNALİ BEYİN UĞRADIĞI HAKSIZLIĞI DİLE GETİRDİK”

Yarın İstanbul’a giderek seçim çalışmalarını sürdüreceklerini kaydeden Tok, şunları söyledi, “İstanbul’da Kayserili 54 dernek var. Bu derneklerden 17’si aktif. Onlarla görüşmelerimizi yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Bu iş Genel Başkanımızın kıymetli büyümüzün bize verdiği talimattı. Bu talimat İstanbul’a mitili atacak şekildeydi. 81 il, ilçe başkanları, belediye başkanları, meclis üyelerinin çalıştığını gördük.  MHP üzerine düşen görevi  İstanbul için yerine  getirmiştir. Binali beyin uğradığı haksızlığı dile getirdik. Seçmende bunun farkında olduğunu ve adaletin sandığa gidip, adaletin tesisini sağlayacaklarını belirtti. Tekrar İstanbul’da program yapacağız. Belediye başkanları, ilçe başkanları da olacak. Son hafta prensibini yerine getirmiş olacağız. Orada çalışmalar biz İstanbul’a mitili attık şeklindeydi. Çok çalıştık yine çok çalışacağız. Biz çalıştık, alnımızın terini toprağa döktük”

BİNALİ YILDIRIMA ÖVGÜ

Açıklamasında Cumhur İttifakı AK Parti adayı Binali Yıldırım dan övgüyle bahseden Tok, “Binali bey derken neden söylüyoruz derseniz İDO Genel Müdürü, Milletvekili, Bakan, Başbakan, Meclis Başkanlığı yapmış ve kendi partisinde de Genel Başkanlık yapmış bir siyasi figürün, bir tecrübe ve bilgi birikiminin İstanbul'a daha uygun olacağını düşünmek nedeniyle bizim fikrimiz bu yöndedir diyorum” dedi.
ETİKET :   MHP Serkan Tok İstanbul seçim Açıklama Mitili Kayseri haber Haberler Kayseri Son dakika Kayseri haberleri

Tümü