MHP Grup Başkanvekili Demir, Meclis’te böyle isyan etti

ÇOK BÜYÜK PROBLEMLER VAR AMA KONUŞAMIYORUZ

19:36:28 | 2020-02-11

Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi toplandı. Toplantıya MHP Grup Başkanvekili ve aynı zamanda Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir’in isyanı damgasını vurdu. “Bir saat içine 70-80 madde sığdırıyoruz. Bu sağlıklı değil. Konulara hakim olmamız şart. Arkadaşların önerilerinin üzeride durulması şart” diyen Demir, “Acele gidiyoruz. Kayseri sadece Melikgazi, Kocasinan, Talas ilçelerinden ibaret değil.  Unutmayınız ki bizim 16 tane ilçemiz var. İlçelerimizin sıkıntıları  ile ilgili hiçbir konuyu gündeme getiremiyoruz. Bununla ilgili İlçelerimize ayrı bir Meclis toplantısı düzenleyelim. İlçelerimiz sürekli göç alıyor. Kırsaldaki ilçelerimizin problemlerinin çok çok çok çok büyük problemler var ve hiçbir arkadaşımız bu konuları gündeme getiremiyor” dedi. Demir’in bu yöndeki açıklamasına Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın,   “Hangi konu geldi de görüşemedik. Var mı? Bunun için neden tekrar toplanacağız?” diye karşı çıktı. Bu sırada araya giren Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ise açıklamasıyla ortamı sakinleştirdi.

 

 

 

Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi Şubat ayı toplantısını yaptı. Meclis Başkanvekili Mehmet Savruk başkanlığında toplanan meclis 64 gündem maddesini görüşerek karara bağladı.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Şubat ayı toplantısını açan Meclis Başkanvekili Mehmet Savruk, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Önceki Dönem Çevre Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin Antalya’da trafik kazası geçirdiğini ifade ederek, “Çok şükür hayati tehlikesi yok ve tedavi altında. Değerli Bakanımız ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor acil şifalar diliyoruz” dedi.

MECLİS’TE SAYGI DURUŞU

Meclis Başkanvekili Mehmet Savruk, Elazığ depremi, Van’daki çığ felaketi ve uçak kazası gibi ardı ardına yaşanan acı olayları da gündeme getirerek, “Bugün öğrendik ki İblid’de şehitlerimiz var. Üzüntümüz sonsuz. Büyükşehir Belediye Meclisi olarak şehit düşen Mehmetçiklerimize ve yaşanan acı olaylarda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, ailelerine sabır diliyoruz” diye konuştu. Başkanvekili Savruk’un açıklamalarının ardından mecliste bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Daha sonra Meclisi toplantıda 64 gündem maddesini görüşerek karara bağladı. Toplantıda bazı cadde ve sokaklara isim verilmesiyle ilgili komisyon raporları da ele alındı.

O BULVAR VE SOKAKLARA MOLU, ALÇI VE FEYZİOĞLU İSİMLERİ VERİLECEK

Görüşmeler sonucu Ihlamur Köprüsü ile Bekir Yıldız Bulvarı arasındaki bulvara Kocasinan Belediyesi Eski Başkanlarından Ali İhsan Alçı’nın, Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Uluğ Sokak’a Arif Molu’nun ve Talas Yukarı Mahalle’deki Kayabaşı Sokak’a da Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’nun isimlerinin verilmesi oybirliği ile kabul edildi. 

KÜTÜPHANE İÇİN TAHSİS TALEBİ

Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı’nda Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü ile yapılacak bir protokol de ele alındı. Beyazşehir, Ziya Gökalp ve Argıncık Mehmet Akif Ersoy mahallelerindeki mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi’ne ait taşınmazların kütüphane olarak tahsis edilmesi ve Kütüphaneler Yayımlar Genel Müdürlüğü ile birlikte işletilmesi için yapılacak protokol için yetki verilmesi talebi oybirliği ile kabul edildi.
ETİKET :   Kayseri Haberleri Son Dakika

Tümü