MHP'den yol ayrımı!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, 25 yıldır bitirilemeyen Kayseri Yahyalı-Mansurlu-Kozan Yolunu Meclis gündemine taşıdı. Güzergahı üzerinde 50 köy bulunan yolun tamamlanması halinde Adana-Kayseri arasının 100 kilometre kısalacağı ifade ediliyor.

12:13:12 | 2018-12-05

MHP’Lİ BAŞKAN: YOL KAYSERİ LOBİSİNE KURBAN EDİLİYOR

Adana’nın MHP’li Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk, yolla ilgili bir süre önce yaptığı açıklamada,  “Adana sınırları içinde bulunan madenin nakliyesi Kayserili bir firma tarafından tekelleştirilmiş durumda. İşte bu yüzden yolun yapılmasını Kayseri lobisinin engellediğini düşünüyorum. Mansurlu yolu Kayseri lobisine kurban ediliyor. Maalesef Adana siyaseti yetersiz kalıyor”  ifadelerini kullanmış ve akıllarda soru işaretleri bırakmıştı.

MHP’Lİ VEKİL, BAKAN’A SORDU: YOL NE ZAMAN BİTECEK

İşte MHP’li Başkanın isyan ettiği ve “Kayseri lobisi engelliyor” dediği yolla ilgili partilisi olan Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir harekete geçti. Yılan hikayesine dönen yolu gündeme getiren Özdemir,  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’a, “Söz konusu yol çalışmalarının şimdiye kadar tamamlanamamasının sebebi nedir? Anılan yolun tamamı ne zaman bitirilebilecektir?” sorularını yöneltti ve cevap istedi.

MHP’li Vekil 25 yıldır bitmeyen yolu Bakan’a sordu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, “25 yıldır bitirilemediği ifade edilen Kayseri Yahyalı-Mansurlu-Kozan yolunu Meclis gündemine taşıdı.

Milliyetçi Hareket Partisi  Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Kayseri’nin ulaşım sorunlarını meclis gündemine taşımaya devam ediyor.

Özdemir, bu kez de Kayseri Yahyalı-Mansurlu-Kozan Yolunu Meclis gündemine taşıdı. Özdemir,

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan tarafından yanıtlanması istemiyle Meclis Başkanlığı’na verdiği yazılı soru önergesinde; İç Anadolu ile Akdeniz Bölgelerini birbirine bağlayacak en kısa mesafe olan, yapımına 1993 yılında başlanan ve aradan geçen 25 yıla rağmen bir türlü bitirilemeyen Kayseri Yahyalı-Mansurlu-Kozan yolunu Meclis gündemine taşıdı.

Milletvekili İsmail Özdemir, Bakan Mehmet Cahit Turhan’a şu soruları yöneltti ve cevap istedi:

“Kayseri Yahyalı-Mansurlu-Kozan yol güzergâhında yıllardır sürdürülen yol yapım çalışmaları ne aşamadadır? Belirtilen güzergâhta şimdiye kadar hangi bölümler tamamlanmış ve bu amaçla hangi firmalara ne kadar ödeme yapılmıştır? Anılan yolun tamamlanan bölümlerindeki yol standartları nasıldır? Belirtilen yol çalışmalarının şimdiye kadar tamamlanamamasının sebebi nedir? Anılan yolun tamamı ne zaman bitirilebilecektir? Yolun tamamlanması için 2018 yılında ne kadar ödenek tahsis edilmiştir? 2019 yılı için ne kadar ödenek tahsis edilecektir?”

 

 

 

 
ETİKET :   Kayseri Milliyetçi Hareket Partisi MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir 25 yıldır bitirilemeyen Kayseri Yahyalı-Mansurlu-Kozan Yolu Meclis gündemi Güzergah 50 köy Adana-Kayseri 100 kilometre

Tümü