MHP'de 'Kadın' Kargaşası!

MHP'ye kadın genel başkan olur mu? Elbette olur...

12:17:48 | 2016-04-23
Dursun BERKOK
Dursun BERKOK      dbrkk@hotmail.com

MHP'ye kadın genel başkan olur mu?
Elbette olur...
Hatta MHP'nin görüntüsüne bir sempati, bir şefkat, bir güzellik kazandırması bakımından çok da iyi olur...

Ülkücü harekette Bozkurtlar savaşırlarken, Asenalar börek açmıyorlardı... Onlar da o muhteşem savaşın destanının yazılmasına katkı sunuyorlardı. Halen de Ülkücü Hareket bir yerlerde bir başarı kazanıyorsa Asenalarımızın o başarıda illa ki emeği, katkısı vardır. Ülkücü hareketin Asenalarsız başarıya ulaşması imkânsızdır.

 

Asenalar, MHP’de, "Kadın Kolları Başkanlığı" çerçevesine sığmayacak kadar çok ve etkilidirler. Bahşedilmiş gibi temsil ettirilmeleri utanç vericidir. Tüzük değişikliği kongresinde bu konu da gündeme getirilmeli "Kadın Kolları" lağvedilmelidir. Asenalar, kendilerinin bir "kol" faaliyeti içinde temsil ettirilmesi utancından kurtarılmalıdır. Bu haksızlıktır. Yeni tüzükle onların, partinin her kademesinde yer ve görev almaları sağlanmalı, harekete güç ve ivme kazandırmalarının önü açılmalıdır...

Şimdi soruyu tekrarlayalım, MHP'ye kadın genel başkan olur mu? Elbette olur, tabi ki; ülkücü olmak şartıyla! MHP liderliğini omuzlayacak gücü kendisinde gören her Asena genel başkan adayı olabilir!

Unutulmaması gereken, MHP'nin, Ülkücü hareketin siyasetle uğraşan tek kurumu olduğudur... MHP’nin liderliği, aynı zamanda Ülkücü Hareketin de liderliğini kapsamaktadır. Bu sebeple MHP’nin başında, erkek olsun, kadın olsun illa ki bir ülkücünün olması gerekmektedir. Şarttır!

Asenalarımız MHP içinde bir kimlik ve varlık mücadelesi verirlerken, ülkücülüğü şüpheli birisini sırf kadın olduğu için, savunur, onun tarafıymış, pozisyonuna düşürülüyorlar!

MHP içinde, bazı, "kadın istemezük"çüler, kabalıkları ve densizlikleriyle Asenalarımızı incitiyorlar!

Balgat'ta topuk seslerine tahammül edemeyenler de, özleyenler de, o topuk seslerinin sahiplerinin Ülkücü olup olmadığına baksınlar! Ülkücüyse hiçbir sorun yoktur, her yere aday olma ve seçilme hakları vardır, kazananlar makamı da temsil ederler! Ülkücü Hareket de, onların göstereceği hedefin yolunu açar, stabilize eder...

Ülkücü harekette, öne geçmenin, temsil makamında olmanın tek ve ilk şartı Ülkücü olmaktır... Gerisi kafa karıştıran boş laf olmaktan ileriye gidemez!

Vesselam...
ETİKET :   MHP kongre

Tümü