MHP, BÜYÜKŞEHİR, MELİKGAZİ VE KOCASİNAN'DA NE YAPACAK?

13:08:51 | 2018-09-22
OSMAN ÇİFTCİ
OSMAN ÇİFTCİ      osmanciftci3800@gmail.com

 
Dünkü “MHP’den kimler aday olabilecek” başlıklı yazımda MHP’nin belediye başkanlığı ve meclis üyeliği için adaylık kriterlerini, Talas’a adı geçen isimleri ve Bünyan’daki sürpriz aday adayını kaleme almıştım.
MHP Talas, Bünyan, Pınarbaşı, Develi gibi ilçelerde daha aktif adımlar atacaktır, Özvatan’da Halit Demir’in yeniden aday edilmesinde bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum mesela.
Peki MHP merkezde ne yapacak, kimlerin adı geçiyor ?
BÜYÜKŞEHİR’DE ERSOY İHTİMALİ
Büyükşehir’den başlayalım mesela...
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı “ittifak” çerçevesinde İstanbul gibi MHP’nin aday göstermeyeceği iller arasına alınmaz ise birçok ismin talip olduğu bir adaylık.
Parti büyüğü konumundaki isimlerden Büyükşehir’i kalbinden geçirenler de var, MHP Büyükşehir adayı prestijini CV’sine eklemek isteyenler de var, ‘MHP’den Büyükşehir adayı olursam kazanırım’ diye düşünenler de var.
Mesela Avukat Tahir Keskinkılıç adını duyuyorum. MHP camiasında bilinen bir isim değil ama Büyükşehir’e gönüllü olduğunu yakın çevresine ifade ediyor diye duyuyorum.
MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy’un Büyükşehir Belediye Başkan adayılığı ihtimalini MHP İl Başkanı Serkan Tok, 38 Kent TV’de Levent Çil’in programında konuşmuştu, ne dediğinden haberiniz yoksa internet sitemizin arşivinden o programın haberini bulup okuyabilirsiniz.
Popüler bir milletvekili olma çabasında olan Ersoy, Büyükşehir’e aday olursa kazanamasa bile milletvekilliği devam edecek, milletvekillerinin böyle bir avantajı var.
Büyükşehir adaylığı masraflı bir iş, “40 milyon lira cirolu işim var” diyen Ersoy bu konuda yükü taşıyacak konumda. MHP camiasının ve Kayseri’de yaşayan 68 bin Yozgatlı hemşehrisinin büyük bölümünün de oy vereceğini düşünüyorum.
KOCASİNAN’DA ADAY BELLİ GİBİ
MHP’nin Kocasinan Belediye Başkan adayı kim sorusuna MHP gündemini takip eden herkesin vereceği cevap sanırım MHP Belediye Meclis üyesi Kazım Yücel olacaktır.
MHP İl Başkanı Serkan Tok, telefon görüşmemizde Kocasinan için en kuvvetli ihtimalin Kazım Yücel’in adaylığı olduğunu söyledi “ama Kocasinan için adaylığı düşünen çok isim de var” dedi.
Ben şehrimizdeki bir il müdürünün ve geçmişte ilimizde görev yapan şimdi de başka bir ilde görev yapan başka bir il müdürünün daha adaylık konusunda hevesli olduğunu duydum.
Devlet memuru oldukları için isimlerini yazmayı henüz uygun görmüyorum.
MELİKGAZİ’DE DE TALİPLİ ÇOK
Adalet ve Kalkınma Partili Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın partideki 3 dönem kuralı nedeniyle yeniden aday edilmeme ihtimali ya da Melikgazi’de AK Parti’nin yeni bir adayla çıkacak olması ihtimali MHP’de adaylığı düşünenlerin sayısında patlama da yaptırmışa benziyor.
Yine bir il müdürü, bir profesör ve bazı işadamlarının yanısıra partinin tanınmış isimlerinin adı aday adayı olabilecekler arasında anılıyor. 
İsimleri henüz kendileri aşikar etmek istemedikleri için yazmıyorum.
Gesi Belediyesi’nin son başkanı ve geçmişte de MHP’yi Melikgazi Belediye Başkan adayı olarak temsil eden Sami Eker’e sordum, “böyle bir niyetiniz var mı?” diye.
Eker de, “Ben genel başkanımın ve partimin emrindeyim, başkan adayı ol derlerse olurum, meclis üyesi adayısın derlerse olurum, kapının önünde nöbet tutacaksın derlerse tutarım” dedi.
Adnan İncetoprak ismi de Melikgazi adaylığı için öne çıkıyor.
İncetoprak’ı Kocasinan’ın Kazım Yücel’i gibi “kuvvetli adayı” olarak duyuyorum.
BÜNYAN’IN ADAY ADAYLARI
Dün Kayseri Ülkü Ocakları eski başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Aytaç Gezici’nin Bünyan aday adayı olarak anıldığını yazmıştım. İsimleri kaydettiğim notum yanımda olmadığı için 8 aday adayının ismini yazamamıştım.
O isimler şöyle: 
1- Aytaç Gezici
2- İlçe başkanı Burhaneddin Onur
3- Şadi Özçelik 
4- Mert Karahan
5- Öner Özcan 
6- Mustafa Göktaş
7- Mustafa İşlenmiş
Sekizinci isim aday adayı olarak sahneye çıkmasa da Seyit Burhaneddin Akbaş hocanın Bünyan adayı olarak bazı çevrelerce arzu edilen bir isim olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.
MHP kulislerden bugünlük de bu kadar...
ETİKET :  

Tümü