MESLEK BÜYÜĞÜ, DUAYEN... Mahmut Sabah...

MESLEK BÜYÜĞÜ, DUAYEN... Mahmut Sabah...

13:41:34 | 2019-02-21
OSMAN ÇİFTCİ
OSMAN ÇİFTCİ      osmanciftci3800@gmail.com

“Duayen Gazeteci” tanımının tam karşılığı...

Meslekte dolu dolu yıllar geçirmiş, Hürriyet Gazetesi’ni Kayseri’de 35 yıl temsil etmiş, mesleğe Dünya Gazetesi’ndeki yazılarıyla, kalemiyle, sohbetleri, nasihatlarıyla katkı sunan, mesleğin zirvesinde, meslek büyüğümüz olan bir isimdi.

Gazeteci kisvesinde olan değil değil, gerçekten gazeteci olan bir isimdi büyük usta...

Öyle kalfası, çırağı bile olmadan “usta gazeteci” titrini kullanan tiplerden değil, ilerleyen yaşına rağmen ilkeli, dürüst gazetecilerin yetişmesi için gayret gösteren, zaman zaman karşılaştığımızda eleştirisini de beğenisini de nezaketle aktaran, nasihatlerde bulunan bir meslek büyüğümüzdü.

Sakin duruşlu, saygın, kişilikli, karakterli, tam bir beyefendiydi...

Birçok kez televizyon programı yapalım diye davette bulundum, çok ekran önünde olmak istemediğini söyleyip nezaketle reddetmişti.

Son olarak Melikgazi Belediyesi Basın Yayın Müdürü Faruk Yaman ağabeyin babası İsmail Yaman’ın cenazesi için gittiğim Kıranardı’da öğle namazını eda ederken camide karşılaşmıştık.

Mehmet Özet ağabeyin menfur bir saldırı sonucu hayatını kaybetmiş olması nedeniyle üzüntüsünü dile getirip baş sağlığı dilemişti.

Hal hatır sohbeti camiden çıkana kadar sürdü; sağlığının iyi olduğunu söylerken, “yalan dünya işte” diyordu.

Şimdi gerçek dünyaya göç eyledi.

Bir cenaze öncesi, Mehmet Özet ağabeyin vefatından dolayı başsağlığı dileyen Mahmut Sabah ağabeyin vefat ettiğini duyunca o sözleri kulağımda çınladı: “yalan dünya işte”

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun, Rabbim gittiği yerde utandırmasın...
ETİKET :  

Tümü