Kongre süreci başlıyor...AK Parti’de Gökhan Ülke harekâtı!

17:49:05 | 2019-08-23

AK Parti’de kongre süreci Sonbaharla birlikte başlayacak. Bu yönde parti içinde de nabız yoklama hareketliliği başladı. İddiaya göre, atamayla göreve gelen mevcut Başkan Şaban Çopuroğlu, yeni dönemde aday olmayacak. Çopuroğlu’nun adaylık konusunda vereceği karar merak edilirken, parti içinde bazı çevrelerce yeni İl Başkanı olarak, şu an Melikgazi İlçe Başkanı olarak görev yapan Gökhan Ülke’nin adı dillendiriliyor. Hatta bu konuda aralarında bazı milletvekillerinin de olduğu partinin ağır toplarının, kulis yaptıkları ve Ülke adını ön plana attıkları da ifade ediliyor. 

AK Parti’de bir süre önce Ankara’da 130’uncusu düzenlenen İl Başkanları toplantısını sonrası açıklama yapan İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, kongre çalışmalarına başladıklarını söyledi.

İLK KONGRESİ ARALIK YA DA OCAK AYINDA YAPILACAK

Sonbahar’da kongre sürecine başlayacaklarını dile getiren Çopuroğlu, “Kasım, Aralık gibi kongre faaliyetlerine başlayacağız. İl, ilçe teşkilatlarımızla süreci başlattık. Bizler teşkilat olarak hazırız. 2020 yılının Ağustos ayında da büyük kongremiz var. Önce kendi kongremiz daha sonrasında da büyük kongremiz var. Bu çerçevede il kongremiz Aralık ayından Ocak ayına sarkabilir.” dedi.

ÇOPUROĞLU ADAY OLACAK MI?

Yaşanan bu yöndeki gelişmenin ardından partide kongre kulisleri de arttı. İddiaya göre, Çopuroğlu yeni dönemde aday olmayabilir  ya da partinin ağır topları tarafından aday olması istenmeyebilir. Göreve geldiği günden bugüne parti içinde uyumlu ve birleştirici bir tavır sergileyen ve çalışmalarıyla da dikkat çeken Çopuroğlu’nun, adaylık konusunda vereceği karar da merak ediliyor. 

PARTİDE ADAYLIK KULİSLERİ BAŞLADI

İl Başkanlığı ve adaylık konusunda parti içinde bazı isimlerin nabız yoklamaya başladığı konuşuluyor. Partiye yakın bazı kaynaklar, Melikgazi İlçe Başkanı olarak görev yapan Avukat Gökhan Ülke’nin, aralarında milletvekillerinin de yer aldığı bazı partinin önde gelen isimlerinin de girişimleriyle il başkanlığına hazırlandığını öne sürdü.

ÜLKE SİYASET AKADEMİSİ BİRİNCİSİ OLMUŞ, ERDOĞAN’DAN ÖDÜL ALMIŞTI

AK Parti Melikgazi İlçe Başkanı Gökhan Ülke, 2017 yılı Ağustos ayında Sami Kadıoğlu’nun görevi bırakmasının ardından Melikgazi İlçe Başkanı olarak görevlendirilmişti. Ülke, 2010 yılında AK Parti tarafından gerçekleştirilen Siyaset Akademisi Genel Siyaset Programı'nın birinci kur eğitiminde 94 puanla Kayseri birincisi olmuş ve ödülünü  o dönem AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden almıştı.

Haber: Cafer ZENGİN
ETİKET :   AK Parti Gökhan Ülke İl Başkanlığı Aday Kongre Haberler Kayseri haberleri Son dakika Siyaset Şaban Çopuroğlu İl Başkanı

Tümü