Koç: Millet ittifakı adayıyım

21:02:37 | 2019-01-27

MHP'den ayrılan Osman Koç, beklenen açıklamayı yaptı. Koç, CHP ve İYİ Parti'nin oluşturduğu Millet İttifakından aday olduğunu belirtti. Koç, açıklamasında şu ifadeleri kullandı, "

Tomarza; doğup büyüdüğüm, sokaklarında top koşturduğum, gençliğimde adımladığım memleketim. Hiç vazgeçemediğim, hep üstüne hayaller kurduğum ilçem... Ayazı, sıcağı, gelenekleri, insanı, güzellikleri; taşına toprağına âşık olduğum, sevdamın şehri.
 
Öyle bir memleket ki Tomarza ayrı kalamazsın, kopamazsın. Yaşadığın her günü, her anı özlersin, ararsın. Sokaklarını özlersin, gelip geçerken selam verdiğin insanlarını özlersin, çay içtiğin çay ocağını özlersin. Çünkü başkadır Tomarza!
 
Tomarza benim için bir sevda.
 
Ve biz sevdamızın peşine düştük… Hayallerimizi gerçekleştirmek, yaşanabilir bir Tomarza için; "Değişim Zamanı" dedik, gönüllere talip olduk.
 
Kayseri'de parti teşkilatı tarafından ilk açıklanan adaylardan oldum. 
 
Bu yola revan olduk. Çıkmış olduğumuz yolda, inandıklarımızın uğruna durmaksızın çalışmayı vazife edindik. Tomarza ve mahallerinde ayak basmadık toprak, çalmadık kapı bırakmadık, her gün çığ misali büyüdük. Zafere inandık.
 
Ancak, geldiğimiz noktada; dayatma anlayışı ile, Tomarzalıların iradesi yok sayılmıştır. Emeklerimiz göz ardı edilmiştir. Bunun kabul edilmesi mümkün değildi.
 
Siyasetin yüklediği sorumluluktan kaçmadık. Bu haksızlığa karşı, halkımızdan yükselen tepki ve taleplere istinaden Tomarza'yı 5 yıl kaderine terk etmemek için, dayatmalara, yok saymalara karşı çıkmak için yapılan istişareler sonucunda yolumuza devam ediyoruz.
 
Bundan sonraki süreç tüm siyasi partilere gönül veren hemşerilerimizle beraber yeni bir başlangıç olacaktır.
Sizler bitti demeden hizmet aşkı hiç bitmeyecek!
 
Bizleri bağrına basan kıymetli hemşerilerimin teveccühleri ile, Yüce Yaradan'a sığınarak çıktığımız bu yolda; yılmayacağım, yorulmayacağım, kimseyi yarı yolda bırakmayacağım!
 
Bu değişim yolunda benden desteklerini esirgemeyen bu bir parti seçimi değil diye destek veren tüm MHP li AKP li CHP li SP li İYİ partili tüm hemşerilerime çok teşekkür ederim.
 Millete rağmen değil, millet için adaylığım Millet İttifakından devam etmektedir."
 
ETİKET :   Osman Koç Tomarza Millet ittifakı Haberler Kayseri Son dakika MHP İYİ Parti CHP

Tümü