110 kişilik koro Milli Marşlarla Cumhuriyet coşkusu yaşattı

20:18:04 | 2018-10-26

KAYSERİ’de Türk Kadınlar Birliği  Şubesi ile Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) tarafından Cumhuriyet'in 95'inci yıldönümü kutlamaları çerçevesinde düzenlenen Milli Marşlar Korosu’nun konseri yoğun ilgi gördü. Çocuklarla birlikte 110 kişiden oluşan koro katılımcılara Cumhuriyet coşkusu yaşattı.

Kayseri’de kadınların öncülüğünde oluşturulan Milli Marşlar Korosu, Kadir Has Kongre Merkezi’nde Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında konser verdi. Konsere 7’den 70’e vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Salonu hınca hınç dolduran davetliler, koronun seslendirdiği, marşlara eşlik etti. 

Etkinlikte koro içerisinde yer alan çocuklar da alkış aldı. Atatürk’lü tişörtleri ile dikkat çeken koro, seslendirdiği milli marşlarla Cumhuriyet coşkusu yaşattı. Koronun şefliğini ise KİGDER Başkanı Dr. Sema Karaoğlu yaptı. Haziran ayında provalara başlayan koroda 70’i yetişkin ve 40 da çocuk görev aldı. Çocuklar, İzmir Marşı’nda sahne alarak, büyüklerle birlikte marşı seslendirdi. “Atatürk ölmedi” marşıyla başlayan konserde daha sonra İzmir, 10’uncu Yıl, Harbiye ve Mülkiye Marşları da olmak üzere toplamda 9 marş  seslendirildi.

Türk Kadınlar Birliği Kayseri Şube Başkanı Ayşe Uzunlu, Milli Marşlar Korosunu KİGDER ortaklığı ile hayata geçirmekten dolayı murtlu olduklarını söyledi. Uzunlu, "Marşlarımız, ulusal birliğimizi ve bütünlüğümüzü ortaya koyuyor. Milli, manevi gücümüzü arttırıyor. Birlikteliğimizi güçlendiriyor. Marşlarımız kültürümüzün ve tarihimizin de olmazsa olmazıdır. Bu nedenle Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde milli marşlar konseri yapmak istedik" dedi. Konuşmasında, "Cumhuriyet sayesinde Türk milleti kul olmaktan çıktı" diyen Uzunlu, “Hepimiz burada Cumhuriyetin evlatları, koruyucuları ve onu yaşatacaklar olarak Atamızın izinde durmadan çalışacağımıza and içiyoruz. Asla bu yoldan dönmeyeceğiz" şeklinde konuştu.

Haber: Cafer ZENGİN

 
ETİKET :   Milli Marşlar konseri Kayseri Haberler Son dakika KİGDER Türk Kadınlar Birliği Haberler Son dakika

Tümü