“Kişilerin seçilme riski varsa aday çekilecek”

Özhaseki’den akıllarda soru işaretleri bırakan açıklama:

07:30:44 | 2019-02-12

AK Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Özhaseki, "Bizim tehdit olarak gördüğümüz kişilerin seçilme riski varsa aday çekilecek" açıklamasıyla akıllarda soru işaretleri bıraktı. Ankara kulislerinde bir süre önce Özhaseki’nin, adaylıktan  geri çekileceği iddiaları ortaya atılmış, partisinin il teşkilatı da iddialara tepki göstererek, Özhaseki’ye sahip çıkan açıklama yapmıştı.

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Aralık ayında yaptığı açıklamada,  “Sayın Mehmet Özhaseki Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayıdır ve hiçbir tartışmanın konusu da değildir." ifadelerini kullanmıştı.

  AK Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve aynı zamanda Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Cumhur İttifakı'nda yer alan MHP ve AK Parti'nin ayrı ayrı seçime girdiği illerde başka bir partinin kazanma ihtimali olması durumunda bir adayın çekileceğini açıkladı.

Özhaseki, "Bizim tehdit olarak gördüğümüz kişilerin seçilme riski varsa aday çekilecek" dedi. CNN Türk'te konuşan Özhaseki, geçen ay Ankara'da kararsız seçmen sayısının yüzde 30 olduğunu ve bunları ikna etmeye çalıştıklarını söyledi. Özhaseki rakibi Mansur Yavaş'ın eleştirilecek çok yönü olduğunu ancak, bunun kendi politika tarzı olmadığını dile getirdi.  Özhaseki, programda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın birlikte miting yapacaklarını da söyledi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: “BU YALANLARA ALDANMAYIN”

Sivas’ta konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise, Ankara’da Özhaseki’nin çekileceği iddiaları ile ilgili “Bazı dedikodular oluşturuyorlar. Neymiş; AK Parti adayını çekecekmiş sakın bu yalanlara aldanmayın. Biz sıradan bir mahalle partisi değiliz” ifadelerini kullanmıştı.

NACİ BOSTANCI DA ADAY ÇEKME SİNYALİ VERMİŞTİ

Öte yandan, AKP Grup Başkanı ve eski milletvekili Naci Bostancı, Amasya'da partisinin seçim çalışmaları sırasında, Cumhur İttifakı’nın yerel seçimler için aday gösterdiği 49 ilde değişikliğe gidilebileceğini  işaret etmişti. Bostancı, "Bir çalışma çerçevesinde, hangi parti önde ise hangi partinin durumu iyi ise o vilayet merkezinde onun adayı lehine Cumhur İttifakı'nın diğer ortağının çekildiği bir program uygulanacak. 19 Şubat'a kadar vaktimiz var, bu çerçevede çeşitli yerlerde aday çekmeler olabilir, buna ilişkin gelişmeleri de takip etmek lazım.” dedi.
ETİKET :  

Tümü