Kim bu M.Y.?

Ülkü Ocakları Başkanı Çolak’ın, ERÜ tepkisi sürüyor. Çolak’tan şok iddia!

20:04:16 | 2018-04-12

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Edebiyat Fakültesi kantininde, iddiaya göre asılı olan Türk bayrakları indirilerek kaldırıldı. Ülkü Ocakları üyeleri de bu duruma tepki gösterdi.

Fakülte önünde basın açıklaması yapan Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanı Volkan Çolak,  “El uzatılan şanlı bayrağımızı ülkücüler yerden alacak ve daha yükseğe asacaktır” dedi.  Ülkü Ocakları üniversite teşkilatını da uyaran Çolak, kimsenin tahrike gelmemesini, öğrencilerin yalnızca dersleri ile ilgilenmesi gerektiğini de söyledi. Ülkü Ocakları’nın konuyu gündeme getirmesinin ardından Erciyes Üniversitesi Rektörlüğü’nün olayla ilgili soruşturma başlattığı ve kantinin kapatıldığını dile getirildi.

Yaşanan bu yöndeki gelişmelerin ardından Ülkü ocakları Başkanı Volkan Çolak, tepkisini sosyal medya üzerinden sürdürdü.  Çolak, şok bir iddiayı gündeme taşıdı. Çolak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda   “Bayrak indiren veya indirme emrini alan kantincide sorgulanmalı ve hatta Bylock çıktığı tespit edildiği halde M.Y. isimli şahısa soruşturma başlatmayan öğrenciliğini devam ettiren Edebiyat Fakültesi de sorgulanmalı” ifadelerini kullandı.  Çolak’ın bu yöndeki paylaşımından sonra kamuoyu M.Y.’nin kim olduğunu ve iddiaların gerçek olup,  olmadığını merak ediyor. Haber: Cafer ZENGİN
ETİKET :  

Tümü