Kılıçdaroğlu’na Söz Verdiler

CHP Kayseri İl teşkilatından partinin Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na geçmiş olsun ziyareti…

12:35:10 | 2019-05-05

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl teşkilatı ve belediye meclis üyeleri, partinin Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na, uğradığı yumruklu saldırı sonrasında geçmiş olsun ziyaretine gitti. Ankara’da Milletvekili Çetin Arık ile de b ir araya gelen ve Meclis çalışmaları hakkında bilgi alan partililer daha sonra Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi.

CHP Lideri, partisinin Kayseri teşkilatına yönelik olarak yaptığı açıklamada, çirkin saldırıya değindi ve “Beni üzen bir şehit cenazesinde bunun yapılmasıdır. Türkiye’de bazı çevrelerin bu noktaya gelmesi, ortaya çıkan bu ayrışma üzücü. Yoksa bugün varız, yarın yokuz. Allah’ın verdiği bir can var,  onu da sonunda vereceğiz, ama bizler yılmadan, birlikte mücadele edeceğiz” dedi.

Kılıçdaroğlu, daha sonra Kayseri il teşkilatına seslenerek, “ Demokrasiyi, kardeşliği güçlendireceğiz. Söz mü?” diye sordu. Salondakiler de, hep birlikte “Söz” yanıtını verince CHP Lideri, “Bu çok değerli bir söz; birlikte mücadele ve demokrasiyi güçlendirmek. “ ifadelerini kullandı.

 

CHP İl Başkanı Ümit Özer, İl yönetim kurulu üyeleri, İlçe Başkanları ve belediye meclis üyeleri Ankara’ya giderek öncelikle CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık ile bir  araya geldi. Meclis’te incelemeler de bulunan ve aynı zamanda Arık’tan Meclis çalışmaları hakkında bilgi alan CHP’liler, daha sonra partilerinin genel merkezinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi ve geçmiş olsun dileklerini iletti. Parti Örgütü ve Örgüt Yönetiminden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcının da yer aldığı görüşmede partilileriyle bir araya gelen ve sohbet eden Kılıçdaroğlu, uğradığı yumruklu saldırı ile ilgili konuştu. Kılıçdaroğlu,  “Bizi asıl üzen orada şehide ve ailesine saygısızlık yapılmasıdır” dedi.

“ALLAH’IN VERDİĞİ BİR CAN VAR, ONU DA SONUNDA VERECEĞİZ”

Birlik ve beraberlik çağrısı yapan Kılıçdaroğlu, aynı zamanda ziyarette Kayseri teşkilatından da söz aldı. Kılıçdaroğlu, “Demokrasiden yana  hepimiz mücadele edeceğiz.  Hep beraber bu ülkede huzur içinde yaşayacağız. Ayrım yapmayacağız. Bu uğurda mücadele  100’üncüyılda bizim üzerimize, omuzlarımıza  düşen önemli bir mücadele. Sağ olun, var olun geldiniz. Linç girişimi karşı karşıya kaldım, üzüldünüz. Beni üzen bir şehit cenazesinde yaşanması.  82 milyonun  baş tacı etmesi gereken şehidin cenazesinde yapılması. Beni üzen o. Yoksa ne olacak?. Türkiye belli çevrelerin bu noktaya gelmesi, toplumun bu kadar ayrışma noktasına gelmesi üzücü. Şehide saygısızlık yapacak bir yapının, bir olgunun ortaya çıkması bizi üzdü. Yoksa ne yapacağız? Biz bugün varız yarın yokuz. Allah’ın verdiği bir can var, onu da sonunda vereceğiz. Bu uğurda yılmadan mücadele edeceğiz, birlikte mücadele ececeğiz.  Demokrasiyi birlikte güçlendireceğiz”  şeklinde konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, daha sonra Kayseri teşkilatından bu konuda söz aldı ve “Bu çok değerli bir söz. Birlikte mücadele etmek, birlikte demokrasiyi güçlendirmek önemli bir söz. Hepinize teşekkür ediyorum. Kayseri’ye de selamlar” dedi. Haber: Cafer ZENGİN
ETİKET :   Haber Kayseri Son Dakika CHP İl Başkanı Ümit Özer Kemal Kılıçdaroğlu

Tümü