Kıkıç: Başkana sunum yaptık destek bekliyoruz!

Haber: Cafer ZENGİN

14:06:58 | 2020-07-03

Kayseri Simitçiler Derneği Başkanı Behçet Kılıç, Büyükşehir Belediyesinden sundukları projeye destek verilmesini istediklerini söyledi. Kılıç, "Memduh Başkanımızın bu konu hakkında bizlere yardımcı olacağı kanaatindeyiz." diye konuştu. 
 
Bir süre önce Başkan Memduh Büyükkılıç ile görüştüklerini ve Başkanın çalışma yapılacağı konusunda kendilerine söz verdiğini kaydeden Kılıç, pandemi süreci ile birlikte herkes gibi kendilerinin de olumsuz etkilendiğini ifade ederek, çözüm beklediklerini anlattı. Kılıç, 
"Şehrimizde son zamanlarda sorun haline gelen ve gündemden düşmeyen sokak simitçilerini bir araya toplayarak, Dernek oluşturduk. Yıllardır şehrimizde simit satışı yapmayı meslek ve geçim kaynağı haline getirmiş üyelerimizi bir düzen ve tertip haline getirdik. Son araştırmalarımızda Türkiye'nin neredeyse tüm il ve ilçelerinde kapalı camekânlarda, tek tip kıyafet içerisinde belli noktalarda simit satışları yapılmakta olduğunu gözlemledik. Bizler de kadim ve güzel şehrimiz Kayseri'nin tarih ve kültürüne uygun şekilde simit arabaları ve kıyafetler tasarladık. Dernek yönetimi ve denetimi bünyesinde simit satışları yapmak için projelendirip, Büyükşehir Belediyemize sunum yaptık. Çağın vakası covit-19'un da türemesiyle pandemi süreci bizleri tamamıyla açıkta simit satışlarını bitirdi. 29 Haziran'da Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Memduh Büyükkılıç'ın davetine icabet ettik. Kendileri mütevazi bir şekilde bizleri kabul etti, projemiz hakkında istişare ettik. Kendilerinin de projemizi önemsediğini ve bu konuda yönetim olarak kısa sürede bir çalışma yapıp, değerlendirerek bize dönüş yapacağı sözünü aldık. Memduh Başkanımızın bu konu hakkında bizlere yardımcı olacağının kanaatindeyiz." dedi.
 
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÖNÜNDE DERTLERİNİ ANLATMAK İÇİN TOPLANMIŞLARDI! 
Bir süre önce randevu alamadıkları ve aynı zamanda sıkıntılarını iletemedikleri gerekçesiyle Büyükşehir Belediyesi önünde toplanan ve bir süre bekledikten sonra Başkan Büyükkılıç ile görüşen simitçiler çözüm bekliyor.
ETİKET :   Simitçiler Sokak Haberler Dernek Başkanı Behçet Kılıç Memduh Büyükkılıç

Tümü