38 KENT TV’den Avrupa dijital yayın atağı

Türkiye’de yayın yapan 28 televizyon kanalı Avrupa’da dijital yayıncılığa geçiyor

16:17:45 | 2018-04-15

Aralarında 38 Kent Tv’nin de bulunduğu, Güç Telekom referansıyla Türksat 4A uydusunda yayın yapan 28 televizyon kanalı İstanbul’da bir araya geldi, Avrupa’da dijital yayın platformunda yeralmak için start verdi.

Güç Telekom’un ev sahipliğinde Via Port’ta bulunan Crowne Otel’de haftasonunu birlikte geçiren 28 televizyon kanalının sahip ve yöneticileri yerel televizyonların daha güçlü, daha etkin ve daha erişilebilir olması gerektiği konusunda fikir alışverişinde bulundu.

2 gün süren toplantılarda birlikte hareket etme kararı alan televizyon kanalları Güç Telekom’un öncülük ettiği Artı Yerel Medya Dijital platformu ile Avrupa’da kablo ve mobil  televizyonlarda yani dijital ortamda nasıl yer alacaklarıyla ilgili bilgilendirildi.

Yeni kurulan Artı Yerel Medya platformu bünyesinde Avrupa’da 12 ülkede dijital platformda yayın yapmaya başlayacak olan 28 televizyon kanalının sahip ve yöneticilerine Avrupa’daki dijital yayıncılığı Metrological İş Geliştirme Direktörü Eylem Kehribar Demir anlattı.

Toplantıya Metrological İş Geliştirme Direktörü Eylem Kehribar Demir’in yanısıra Güç Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ahmet Turan, Güç Telekom Teknik Müdürü Şemsettin Kütüklüoğlu, Uydu pazarlamadan sorumlu Güç Telekom yetkilisi Cahit Baydur’un yanısıra 28 televizyon kanalının sahipleri ve yöneticileri katıldı.

Artı Yerel Medya platformu ile 12 ülkede yayın yapmaya başlayacak olan 28 yerel televizyon kanalı şunlar: Kayseri 38 KENT TV, Koceli TV 41, Bursa BURSA TV, Adıyaman MERCAN TV, Eskişehir KANAL 26, Elazığ RTV23, Adana ADANA TV, KANAL A, METRO RTV, İstanbul RUMELİ TV, YAŞAM TV, FUL TV, Antalya KANAL V, Aydın TV'den, Sivas VİZYON 58, Çanakkale TON TV, Kilis TV 79, Aksaray KANAL 68, Osmaniye ORT TV, Denizli DEHA TV,  Malatya ER TV, Tokat KANAL 60, Giresun TEMPO TV, İzmir KANAL EGE
ETİKET :   Haber Kayseri Son dakika Güç Telekom referansıyla Türksat 4A uydusu Avrupa’da dijital yayın platformu

Tümü