38 KENT TV’DE YENİ DÖNEM

14:29:38 | 2018-09-03
OSMAN ÇİFTCİ
OSMAN ÇİFTCİ      osmanciftci3800@gmail.com

Kayseri’nin en çok dinlenen radyosu olan, Türk Halk Müziği ve Özgün Müzik yayını ile bilinen, 101.8 frekansından yayın yapan 38 Kent FM’i Mehmet Özet ile ortaklaşa aldığımızda “Hedef Televizyon” demiştik...

Televizyonculuk popülaritesi yüksek bir iş olduğu gibi aynı zamanda mesaisi oldukça yoğun, zor, bir o kadar da masraflı da bir iş. “Hedef televizyon” dediğimiz günden sonra hangi platformda nasıl bir televizyon kuracağımızı belirlemek, RTÜK lisansı ve yayın izni almak, ardından uyduda yayına başlamak yaklaşık 4 yılımızı aldı.

Zorlu ve sabır gerektiren bir mücadelenin ardından artık Kayseri’nin sosyo ekonomik gelişmişliğine katkı sunan uydu televizyonu 38 Kent TV’si var.

Mehmet Özet ile çıktığımız yolda Dursun Ataş ve Sami Eker ağabeyler ile Bekaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Karahasanoğlu ağabey televizyonumuza omuz verdi.

14 Şubat 2016 yılında uydu üzerinden yayın yapmaya başlayan 38 KENT TV kısa sürede şehrin özgür ve makul sesi oldu. Çok şükür...

Kayseri’de yokluğu hissedilen “yandaş ve arka bahçe olmayan, bağımsız” bir televizyon kanalını Kayseri’ye kazandırmanın gururunu yaşadık.

Gazeteci kökenli olmamız nedeniyle ebetteki haberlerimiz de gazeteciliğin ruhunda olan muhalif bakışla hazırlandı ama “muhalif” yaftası ile her önüne gelene itiraz eden, taciz eden, geren, alnından kaşıyan, ürküten, berkiten, şantaj-tehdit gibi şerefsizlik addettiğimiz alçaklıklara meyleden bir yayın yapmadık, çok şükür.

38 KENT TV ekranları için ilk kez kamera karşısına Hunat Camisi avlusunda geçmiş ve “Bir gün bu avludaki musalla taşında uzanırken imam ‘hakkınızı helal ediyor musunuz?’ diye sorduğunda ‘helal ediyoruz’ diyeceğiniz çizgide bir yayıncılık yapmayı diliyorum” demiştim. İnşallah bu çizgimizden de ödün vermeyeceğiz.

Bizim için öncelikli olan Kayseri Olay Gazetesi’ndeki gibi 38 KENT TV’de şehrimizin çıkarlarıdır. Bunu okurlarımız, izleyicilerimiz bilir...

* * *

Güç Telekom’un katkısıyla TÜRKSAT 4A Uydusundan yaptığımız yayınlarımızı mobil uygulamamızda, Facebook, Twitter, Periscope ve YouTube gibi sosyal medya mecralarından da izleyicilerimize ulaştırdık.

Güç Telekom bünyesinde yayın yapan yerel televizyon kanallarının birlikte hareket ettiği Artı Yerel Medya Platformu sayesinde de Avrupa’da 43 milyonun üzerinde abonesi bulunan Kablo TV Platformu’nda Avrupa’ya uydusuz ulaşma aşamasındayız.

Artı Yerel Medya Platformu bünyesinde dijital televizyonculukta da şehrimizin Smart TV’lerde dünyanın her yerinde izlenen televizyonu olduk.

Evet şehrimizin Smart TV’lerde dünyanın her yerinde izlenen ilk ve tek televizyonu 38 Kent TV’dir.

İnşallah 38 Kent TV bu şehrin bir değeri olarak daha da başarılı bir yayıncılık yapmaya, bulunduğu ilin sesi, soluğu, gözü, kulağı olmaya devam edecek.

* * *

Başlıktaki konuya gelecek olursak, 38 Kent TV’yi Mehmet Özet ile ortak kurduk, daha sonra Sami Eker ve Dursun Ataş ardından da Bekir Karahasanoğlu aramıza katıldı.

Şimdi, Mehmet Özet, Sami Eker, Burak Ataş ve Ahmet Can Karahasanoğlu ortaklığında yeni bir dönemeçteyiz.

38 KENT TV’de Özet, Eker ve Ataş hisselerinin tamamını ben de sahip olduğum hisselerin büyük kısmını Bekaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Karahasanoğlu ağabeye devretme kararı aldık.

Televizyon yükünü taşımak hele de ekonomik olarak sancılı bir süreç yaşadığımız şu dönemde kolay değil. Allah yardımcımız olsun diyelim...

Özet, Eker ve Ataş’a Kayseri basın tarihinin önemli olaylarından birisi olan 38 Kent TV’nin kuruluşundan bugüne kadar ortak olarak verdikleri destek için teşekkür ediyorum.

Karahasanoğlu ile pekişen ortaklığımız ise 38 Kent TV’yi daha da güçlü kılacaktır, bundan zerre şüphem yok.

Kayseri’nin makul sesi olarak 38 Kent TV’yi yarınlara taşımak için biz kumandanızın ucundayız, bizi izleyemeye devam edin.
ETİKET :  

Tümü