Kazım Karabekir’de 2 Bloktan Oluşan 99 Konut İle 9 dükkânın Temeli Atıldı

19:32:42 | 2019-09-27

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Kentsel dönüşüm projesi kapsamında Kazım Karabekir Mahallesinde başlatılan çalışma için 2 blokta99 konut ile 9dükkânın temelinin düzenlenen tören ile atıldığını söyledi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUTLARIN temel atma törenine AK PARTİ Genel Başkan Yardımcısı - Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Valisi Şehmuz Günaydın, Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, İlçe Belediye Başkanları, AK Parti İl ve İlçe Başkanları, Melikgazi Belediye Meclis Üyeleri, Mesleki Oda ve Dernek Başkanları, Belediye Birim Müdürleri ile muhtarlar ve çok sayıda semt halkı iştirak etti.

Aziz Şehitlerimizin anısına İstiklal Marşı ve Dua sonrası başlayan törende; Semt halkının ve kentsel dönüşüm istediklerini ve bu projeye sahip çıktıklarını yine birçok ev sahibinin gecekondularını kendilerinin yıktığını hatırlatan Başkan Dr. Mustafa PalancıoğluBugün Kazım Karabekir semtinde 2 bloktan oluşan 99daire ile 9 dükkânın temelini atıyoruz. TÜİK verilerine göre emlak değeri açısından ilk sıralardayız. Bu dayatırımlarımızın yerinde ve zamanında yapıldığının en büyük göstergesidir. Kazım Karabekir Mahallesinde bu kentsel dönüşüm ile sosyal, ekonomik ve toplumsal değişim sağlanmıştır. Şimdiye kadar bu semtte 39 blokta 1988 daire inşa ettik. Bu iki blok ile Kazım Karabekir Mahallesinde KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ NOKTALIYORUZ. Darısı Anbar ile Küçükali semtlerine. Kentsel dönüşüm için sadece binaları yenilemiyoruz. Bu alanlara semt pazaryeri ile çok amaçlı parklar, ibadethaneler, işyerleri ve sosyal tesisler de yapıyoruzdedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, konuşmasında kentsel dönüşümün önemini vurgulayarak yapılan bu çalışmalar ile mahallenin adeta yenilendiğini ve sonuçlarının ise ekonomik, sosyal, toplumsal, çevresel gibi birçok konuyu kapsadığını kaydetti.

Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, konuşmasında iki yıl önce temeli atılan konutlarda şu anda ailelerin sevdiklerini ile birlikte sıcacık yuvalarında oturmalarının kendilerini duygulandığını kaydetti.

AK PARTİ Genel Başkan Yardımcısı - Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, konuşmasında “Bugün de Kayseri Belediyeciliği örnek bir belediyecilik sergilemektedir. Kalitesi düşük yapılardan yaşam kalitesi daha yüksek daha modern ve konforlu binalar inşa edilmektedir. Melikgazi  Belediyesinin geleceğe yatırım yapmaktadır. 20 yıl önce gecekondu olan semtler şimdi prestij semtlere dönüşmektedir. Yeni bir belediyecilik modeli oluşturan ve örnek gösterilen Türkiye’de Referans Belediye olarak bilinen Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu’nu kutluyorum” dedi.    

Kayseri Valisi Şehmuz Günaydınise Kayseri Belediyelerinin geleceğe yatırım yaptığını belediye yatırımların özel sektör yatırımlarını hem teşvik ettiğini hem de örnek olduğunu belirtti.

Temel ama tören sonrası katılımcılara keşkül ve tantuni ikramında bulunuldu.
ETİKET :   Kayseri Haberleri Son Dakika Kazım Karabekir’de 2 Bloktan Oluşan 99 Konut İle 9 dükkânın Temeli Atıldı Melikgazi Belediyesi

Tümü