KAYSERİSPOR TUTULMAYAN SÖZLERİN KURBANI MI OLACAK?

12:37:43 | 2018-10-17
OSMAN ÇİFTCİ
OSMAN ÇİFTCİ      osmanciftci3800@gmail.com

Kayserispor borç batağında iken “yakar top” misali herkesin kaldırıp attığı bir dönemde Erol Bedir şehrin ileri gelenlerinin ittifakı ile Kayserispor’un direksiyonuna geçti...

Kayserispor Başkanlığı’na gıyabında seçilmiş olmasına rağmen bırakıp giden Recep Mamur döneminden direksiyona Erol Bedir’in geçtiği döneme kadar yaşanan sancılı süreci şöyle bir anımsayın.

Kayserispor’a da tıpkı Erciyesspor gibi kefen biçildiği bir süreçte Erol Bedir’in Başkan olmasıyla kulüp normalleşme sürecine girdi.

Erol Bedir direksiyona geçerken de şehrin ileri gelenlerinin Kayserispor’u borç batağından kurtarmak için verdiği sözler vardı.

Mealen denmişti ki; “Erol Bedir, sen geçmiş dönemden gelen borçları düşünme, onu bize bırak. Sen takımı zora sokacak borçlanmalar yapma, takımı düşürme yeter”

Verilen sözlerin tutulma oranı yani geçmiş dönem borçların ödenmesi oranı Erol Bedir’in ilk sezonunda yüzde 20’yi 30’u geçmez herhalde.

O da tahtanın açılmasıyla ilgili falan...

Onu da yapmasalar zaten Kayserispor sahalara çıkamazdı.

Sonra...?

Sonrasında verilen sözler tutulmadı, Erol Bedir direksiyonuna geçtiği Kayserispor’u kaza yapmadan keskin virajlardan geçirip düzlüğe çıkardı ama verilen sözler de tutulmayınca “bana müsade” demek istedi.

Olağanüstü genel kurul kararı alındı, Bedir’i ittifakla direksiyona geçirenlerin sözlerini tazelemesi üzerine seçim gündemi son anda iptal edildi...

Bu biir...

Peki ondan sonra verilen sözler tutuldu mu?

Yine yok...

Tek kuruş bile destek olunmadığını bilen biliyor.

Peki Kayserispor’un tekeri nasıl döndü?

Erol Bedir’in şahsi çabası ve katkısı, federasyon gelirleri, banka kredileri vs.vs.

Sonra sezon başında tekerin dönemez hale geldiği konuşuluyor, ileri gelenler yine sözler veriyor, Erol Bedir direksiyonda kalmaya ikna ediliyor.

Hem de son gün...

Bu ikiii...

Peki ondan sonra verilen sözler tutuldu mu?

Yok... Yine yok...

Borcu gelirinin bir buçuk katı olan Kayserispor’un direksiyonuna oturup kazasız düzlüğe çıkaran kişi şimdi diyor ki, “verilen sözler tutulmadığı için teker dönmüyor”

Ekonomik açıdan bakınca Türkiye’nin durumu da ortada...

Erol Bedir kendi imkanlarıyla nereye kadar götürecek?

Bu gidişle bu araç bugün değilse yarın kaza yapacak...

Görünen köy kılavuz ister mi?

Perşembe’nin gelişi Çarşamba’dan belli işte...

Anladığım kadarıyla da Erol Bedir, söz verenlerin durumuna düşmemek adına da “olağanüstü genel kurul” diyor.

Bana yansıyan bilgilere göre; Bedir bir hafta 10 gündür şehrin ileri gelenleriyle Kayserispor gündemiyle bir araya gelmek için uğraşıyor ama bir toplantı zemini de oluşmuyor.

Derken, bırakma kararı alıyor ve genel kurul gündemi de böylece şekilleniyor.

Bukez de ikna edilir mi bilmem ama ikna edilir ve sözler yine tutulmazsa üç olacak...

Bir olur iki olur ama üçüncüye suç olur diye bir laf var hani...

Erol Bedir TRT’de Kayserispor’u bir tuvale benzettiği konuşmasında “herkes bu büyük tuvale fırçasıyla birşeyler yapsın, ben tamamını boyayamam, tuval büyük fırça küçük, tek başına fırçasıyla tuvale güzel bir tablo yaparım diyen varsa da buyursun.” şeklinde ifadeler kullandı.

Kayserispor tuvalini karalama tahtasına çevirenler “ben yaparım” derse de artık bundan sonrası şehrin ileri gelenlerinin bileceği iş...
ETİKET :  

Tümü