Kayserispor’a Vefa Gecesi’nde bakın ne kadar forma satıldı?

Gecede Kayserispor'a forma satışının yanı sıra SMS olarak da destek geldi

00:26:40 | 2019-09-20

İstikbal Mobilya Kayserispor’a Vefa gecesi sona erdi. Daha önce Fenerbahçe ve Erzurumspor’un da düzenlemiş olduğu kapmaya gecesi Kayseri Valisi Şehmus Günaydın önderliğinde Kadir Has Kongre ve Toplantı Salonu’nda gerçekleşti.

Ekonomik sıkıntılarını çözmek için başlatılan kampanyada Forma: 80 bin 349 adet forma satışı gerçekleşirken; 10 bin 174 adet SMS atıldı.

 Vali Şehmus Günaydın, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayserispor Kulübü Başkanı Erol Bedir, ilçe belediye başkanları taraftarların da katılımı ile gerçekleştirilen destek gecesi TGRT, Beyaz TV, Olay Türk TV ve Kayseri yerel televizyonlarından canlı olarak yayınlandı..

TRT Spor spikeri Ersin Düzen ve beiN Sport spikeri Şükran Albayrak'ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen gecede Kayserispor Onursal başkanı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, 5 bin 30 forma yardımında bulunurken, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da 10 bin 38 forma ile günün en yüksek forma satışına imza attı.

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. MustafaPalancıoğlu, vefa gecesinde 5038 forma ile destek katkıda bulundu. 

Köşk Sosyete Pazarı işletmecisi İsa Gün'ün, 3038 adet forma alması da yine taraftarlar tarafından tarafından tezahüzatlarla karşılandı. 

 Forma satışının yanı sıra SMS, banka hesap numaraları ve forma satışı yöntemiyle gerçekleşen geceye Kayserili iş adamları ve taraftarlar ilgi gösterdi. Yardım gecesinde Erzurumspor Başkanı Hüseyin Üneş de bin 25 forma alarak, jest yaptı.

Kampanyada Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, kaptan Umut Bulut ve eski futbolcu ve teknik direktörler de katıldı.

Öte yandan geçtiğimiz haftalarda Erzurumspor adına düzenlenen destek gecesinde ise 125 bin 600 forma satışı gerçekleşmiş, 17 Milyon 975 bin TL bağış geliri elde edilmişti.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, "İnşallah el birliği ile şehrimizin marka değeri Kayserispor’u daha iyi yerlere taşıyacağız. Bu güzel gecede emeği geçen herkese ve tüm Kayserispor sevdalılarına teşekkür ediyorum. Kayserispor’umuzun vefa gecesi programına destek veren tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. 80 binin üzerinde gerçekleşen forma satışı ve onbinlerce SMS desteği kadar birlik ve beraberlik içerisinde kenetlenmemiz anlamlı oldu." dedi.

Kapalı Kale Taraftarlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dirgenali, "Vefa gecesine ilgi gösteren Kayserispor tribünlerinin lokomotif grubu Kapalı Kale ve Kayserispor taraftarlarımıza, tribünün her bir neferine teşekkür ederim . Taraftar üzerine düşeni fazlasıyla yaptı .Bundan sonrasına bakacağız" ifadelerini kullandı.

Geceye minik bir Kayserispor taraftarının "Biriktirdiğim harçlıklarımla 10 forma alıyorum" demesi damga vurdu. 

Diğer yandan MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy'un da telefonla bağlanıp, destek vermesi toplantı salonunda bulunan taraftarlar tarafından büyük sevinç gösterileriyle karşılandı. Ersoy da 3076 forma desteğinde bulundu. Bu formaların 1000 adedini ise Kapalı Kale'ye armağan etti. Ersoy daha önce de 138 Kırmızımasarıol kampanyasında tişört, bin 38 de formayı yine Kapalı Kale'ye hediye etmişti. 

Ak Parti Kayseri Milletvekillerinden, sadece İsmail Tamer'in oluşu da dikkatlerden kaçmadı.

Resmi İnternet Sitesi’nden de, “Destek olan tüm memleket sevdalılarına teşekkür ederiz” denildi. 

 

 
ETİKET :   Kayseri Kayserispor Erol Bedir Mustafa Tokgöz İbrahim Tokgöz Mustafa Bakır Hikmet Karaman Süper Lig futbol Kapalı Kale Baki Ersoy Memduh Büyükkılıç Mehmet Özhaseki Baki Ersoy Şahin Sucukları Kapalı Kale Ahmet Dirgenali Ersin Düzen Şükran Albayrak Beinsport TRTspor

Tümü