Kayserili kuaförden ihtiyaç sahiplerine ücretsiz bayram tıraşı

İşte bayram şimdi bayram!

09:10:14 | 2019-08-09

KAYSERİ’de erkek kuaförlüğü yapan Gökhan Tunç, maddi durumu iyi olmayan vatandaşlara ücretsiz bayram tıraşı yapıyor.  Tunç, imkansızlıklar nedeniyle bayram tıraşı olamayan özellikle yaşlılara ve çocukları iş yerine beklediğini belirtirken, bayram sonrası da tatil günleri bu geleneği mahallelere, ilçelere giderek de sürdüreceğini söyledi. Tunç, bu örnek davranışıyla çevresinden de takdir görüyor.

Beyazşehir Mahallesi’nde 4 yıldır erkek kuaförü olarak hizmet veren 29 yaşındaki Gökhan Tunç, Kurban Bayramına yönelik olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara bayramlık tıraş desteği verdiğini belirtti. Bayram tıraşının bir gelenek olduğunu anlatan Tunç, “Bazı vatandaşlar ne yazık ki, bayram tıraşını ekonomik sıkıntılar nedeniyle olamıyor. Daha çok yaşlılar ve bunun yanında çocuklarda bunu sıkça görüyoruz. Ben de bu kapsamda ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek olmak istedim. Çünkü bayramlar paylaşmak ve yardımlaşmaktır. Benimde imkanlarım bu ölçüde ve bu alanda destek vermek istedim. Bazı nedenlerden ötürü bayram tıraşı olamayan vatandaşları iş yerime bekliyorum. Şu an herkese duyurmaya çalışıyoruz. Bazı kardeşlerimizi de bu kapsamda tıraş ettik. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız gelsinler hem kendileri hem de çocuklarını tıraş edeceğim. Bu çalışmayı önümüzdeki bayramlarda da sürdüreceğim” diye konuştu. 14 yıldır kuaförlük yaptığını kaydeden Tunç, bayram sonrası da imkan buldukça ilçelere, köylere giderek bu desteğini sürdüreceğini ifade etti.

“MAHALLE ESNAFI VATANDAŞIN ZOR GÜN DOSTUDUR”

Diğer yandan bölgede esnaflık yapan İbrahim Tokpınar da, Tunç’un bu kararını desteklediklerini ve kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Esnafların, mahallelerde vatandaşların zor gün dostu olduğunu dile getiren Tokpınar, “Mahalle esnafı önemlidir. Çünkü insanların acil ihtiyaçları olduğunda ilk esnafa gelirler ve esnaf yardımcı olur. Bu kapsamda arkadaşımıza da bu anlayışı yaşatıp, örnek olduğu için teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Haber: Cafer ZENGİN
ETİKET :   Kayseri Berber Kuaför Ücretsiz bayram tıraşı İhtiyaç sahipleri Haberler Son dakika Kayseri haberleri Gökhan Tunç Beyazşehir

Tümü