Kayseri'ye, Sivaslı Müdür geliyor?

Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli'nin yerine kim Müdürü olacak? Kulislerde bir isim konuşulmaya başlandı.

Kayseri'ye, Sivaslı Müdür geliyor?
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli’nin görevden alındığı haberlerinin ardından yeni Müdürün kim olacağı da kentte merak konusu oldu.

Kayseri'ye, Sivaslı Müdür mü geliyor?

Kulislerde “Kayseri’ye Sivaslı Müdür geliyor” iddiaları konuşulmaya başlandı. Özellikle AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer’in konuyu yakından takip ettiği öne sürülürken, Kütahya Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Erşan’ın Kayseri’ye Müdür olarak atandığı ifade edildi. 3 Şubat 2020’den bu yana Kütahya’da görev yapan Mehmet Erşan, aslen Sivaslı…

Kayseri'ye, Sivaslı Müdür mü geliyor?

Adı Kayseri Sağlık Müdürü olarak geçen Dr. Mehmet ERŞAN kimdir?
1975 Sivas doğumlu olup, ilk ve orta öğrenimini Sivas’ta tamamlamıştır. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2001 yılında mezun olan Erşan,
2013 yılında başlamış olduğu Atılım Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği Yüksek Lisans Programından 2015 yılında mezun olmuştur.
2001-2004 tarihleri arasında ilk görev yeri olan Sivas İli Gemerek İlçesi Karagöl Sağlık Ocağında, 2004-2008 yılları arasında ise Sivas İl Sağlık Müdürlüğünde Tıp Meslekleri ve Özel Tanı Tedavi Merkezleri Şube Müdürü,
2008-2014 tarihleri arasında ise Sivas İl Sağlık Müdürlüğünde  Sağlık Müdür Yardımcısı olarak, beraberinde Hasta Hakları İl Koordinatörü ve İl Kalite Koordinatörlüğü görevini de yürütmüştür.
Sivas İli Sağlık Müdür Yardımcılığı görevi devam ederken Haziran 2014’te Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından 663 KHK’ye göre Tokat İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri olarak atanmıştır. 
2017-2020 tarihleri arasında Sinop İl Sağlık Müdürü olarak görev yapmıştır. 03 Şubat 2020 tarihinde Kütahya İl Sağlık Müdürlüğü görevine getirilmiştir. Dr.Mehmet ERŞAN evli ve iki çocuk babasıdır.