Kayseri ve Yozgat’ta kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi

Kayseri'de Soğuk ve Kar Yaşamı Olumsuz Etkiledi

11:10:02 | 2016-12-14

Kayseri ve Yozgat’ta yağan kar hayatı olumsuz yönde etkiledi. Kayseri’de 13 kişi sobadan sızan gazdan zehirlendi. Yozgat’ta ise uçan bir çatı nedeniyle park halindeki araçlar zarar gördü.
Kayseri’de gece saatlerinden itibaren başlayan kar yağışı, sabah saatlerinde de etkisini gösterdi. Yağan kar ile beraber Kayseri kent meydanı beyaza büründü. Vatandaşlar da yağan kar ile beraber yürümekte zorluk çekti. Karın mevsimi olduğunu ve geç yağdığını söyleyen vatandaşlar, "Karın mevsimi artık geldi. Kar berekettir, güzeldir. Kar ilk defa yağdığı için sürücülerin de tedbirli olması lazım" dedi.
Öte yandan, yağan karla beraber Kocasinan Belediyesi’ne bağlı karla mücadele ekipleri de temizleme çalışmalarına başladı.

Yozgat’ta fırtına çatıyı uçurdu, araçlar zarar gördü
Yoğun tipi nedeniyle okulların bir gün süre ile tatil edildiği Yozgat’ta dün akşamdan itibaren kar yağışı ve tipi hayatı olumsuz etkiledi. Sabah saatlerinde ise bir apartmanın çatısı aracın üzerine uçtu.
Yozgat’ta dünden itibaren devam eden kar yağışı gece yerini tipi ve fırtınaya bıraktı. Kentte hayatı olumsuz etkileyen kar yağışı ve tipi, sabah saatlerinde bir apartmanın çatısını uçururken şehir merkezinde ise belediye ekipleri karla mücadelelerini gece boyunca devam ettirdi.
Apartmanın uçan çatısı büyük bir gürültü ile sokak üzerinde park halinde bulunan aracın üzerine düştü. Aracın büyük hasar gördüğü bina sakinleri tedirginlik yaşarken Arif Yılmaz isimli vatandaş, “Akşam geç saatlerden itibaren Yozgat’ta fırtına tipi çıktı. Araçlarımız zarar gördü. Çatılar uçtu. Bazı arabalarda hasarlar var. Yüksek bir gürültü geldi önce, arabaların alarmları ötemeye başladı. Aşağı indiğimizde arabalarımız bu haldeydi. Çatılar uçmuş komple aşağı inmiş” diye konuştu.
ETİKET :   Kayseri Haberleri Haber Kar Soğuk Kar yağışı Yaşam Kayseri Yozgat

Tümü