“Kayseri Valisini Yanıltmışlar”

21:18:25 | 2019-09-20

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile beraberindeki 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili dönemin Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdür Yardımcısı Dursun Özmen'in yargılandığı davaya devam edildi.

Kahramanmaraş Adalet Sarayı 1’inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu ve partililer katıldı.

Dönemin İstihbarat Müdürlüğü’nde görevli polis memuru İsmail Kaya, duruşmaya telekonferans yardımıyla katılarak tanık olarak dinlendi. FETÖ'den açığa alınan polis İsmail Kaya, olay günü Muhsin Yazıcıoğlu'nun telefonundan yerlerinin tespit edildiğini belirterek, "İlyas Uçar bana olay yerinin  1.5 kilometre kadar yakınının tespit edildiğini ancak buna rağmen tam yerinin neden bulunamadığına anlam veremediğini söyledi" dedi.

Dönemin Kayseri Valisi Mevlüt Bilici’ye ‘Yazıcıoğlu yaşıyor, ayağı kırık’ bilgi notunu göndererek arama çalışmalarını sekteye uğrattığı iddiasıyla görevi kötüye kullanmak suçundan yargılanan Dursun Özmen, sağlık sorunları nedeniyle dün görülen 18’inci duruşmaya katılmadı. Duruşma sonrası gazetecilere açıklamada bulunan Büyük Birlik Partisi Eski İstişare Kurulu Başkanı Hakkı Öznur, dönemin İstihbarat Amiri Dursun Özmen’in polislere kumpas kurduğu ve delilleri çürüttüğünü söyledi.

Davanın 9 Nisan 2020 tarihine ertelendiğini söyleyen Öznur, “Bugünkü devam eden dava 9 Nisan 2020 tarihine ertelendi. Tabi biz alışkınız bu ertelemelere ve davalara. Liderimizin ve dava arkadaşlarımızın şehit düştüğü elim olaydan bu güne 11 yıla yakın zaman geçti. Bu ülkenin bu milletin evladı Keş Dağları’nda vatana hizmet yolunda şehit düştü. Ama ne yazık ki Muhsin Yazıcıoğlu davası bir türlü aydınlatılmak istenilmiyor. Kahramanmaraş Adliyesi’nde bugün biri çıkıp açıkça bir itirafta bulundu. O dönem, baştan beri dediğimiz gibi sahte delil ürettiler, arama çalışmalarını sabote ettiler, arama kurtarma yoktu aramama kurtarmama vardı. O dönem Kahramanmaraş istihbaratında görevli olan Dursun Özmen’in nasıl bir uydurma ve sahte delil ürettiğini, polisler üzerinde nasıl kumpas kurduğunu, vatan evladı polis memuru itiraf etti. Dursun Özmen’in hazırladığı bilgi notunun Emniyet İstihbarat Başkanlığı’nın ve diğerlerinin de bilgisi dahilinde olduğu bugün açıkça ortaya çıkmıştır. Peki bu Dursun Özmen’e emir ve talimatı kimler verdi? Dursun Özmen'i kimleri koruyor? Bunların açıkça ortaya çıkarılması lazım” diye konuştu.
ETİKET :   Kayseri Haberleri Muhsin Yazıcıoğlu Kayseri Eski Valisi Mevlüt Bilici

Tümü