KAYSERİ’DE GÜNLÜK CORONAVİRÜS VAKA SAYISI 800 BANDINA ULAŞTI

Yoğun bakım hastanesine dönen Kayseri Şehir Hastanesi’nde yoğun bakım ürünlerinin doluluk oranı endişe verici...

19:18:17 | 2020-11-21

Coronavirüs vakalarının yeniden artmaya başladığı şehrimizde günlük vaka sayısının 800 bandına ulaştığı öğrenildi.

Kayseri Anadolu Haber Gazetesi‘nde yayınlanan habere göre; alınan tedbirlere rağmen Kayseri’de Coronavirüs vaka sayısı her geçen gün artıyor.

Coronavirüs şüphesiyle hastanelere başvuran vatandaşlardan günde 800 civarında kişinin testinin pozitif çıktığını belirten kaynaklarımız, Kayseri’de ki sağlık alt yapısının bu yoğunluğa hizmet vermeye yettiğini belirterek sayının daha da artmaması için vatandaşa büyük görevler düştüğünü ifade ediyor.

Kayseri’de pandemi hastanesi ilan edilen ve Covid-19 tedavi sürecinde adeta yoğun bakım hastanesine dönüşen Şehir Hastanesi’nde yoğunluğun fazla olduğu da kaydeden yetkililer bu yükün daha da arttırılmaması gerektiğinin önemine dikkat çekiyor.

Şehrimizde görev yapan sağlık ekiplerinin filyasyon çalışmalarında bulaşmaların odak noktasında komşu ziyaretleri ve aile oturmalarının ilk sıralarda yer aldığının tespit edildiğine işaret eden yetkililer, vaka sayılarının düşürülmesinin elzem olduğunu, artışın beraberinde ciddi sorunları beraberinde getirmesinin kaçınılmaz olduğunu vurguladı.
ETİKET :   Kayseri Coronavirüs vaka sayısı kayseri covid 19 kayseri haberleri

Tümü