KAYSERİ ALEVİLERİ KİTAP OLDU

Kayseri Hacı Bektaş-i Veli Derneğinin katkılarıyla hazırlanan “Kayseri Alevileri” kitabının tanıtımı yapıldı.

18:37:39 | 2019-10-07

Hacı Bektaş-i Veli Cem Evi Konferans Salonu’nda dernek yayınları kapsamında hazırlıkları tamamlanan ve raflardaki yerini alan “Kayseri Alevileri 1” adlı kitap için tanıtım programı yapıldı. Doç Dr Ali Selçuk, Dr  Öğr. Üyesi Aziz Altı’nın editörlüğünü yaptığı kitabın tanıtım toplantısına, Prof Dr  Hava Selçuk, Do. Dr Ali Selçuk, Dr Öğretim Üyesi Aziz Altı, Öğretim Görevlisi Cem Akpolat, Bilim Uzmanı İnan Beler, Yüksek Lisans Öğrencisi Ali Kan da konuşması olarak katıldı ve katılımcılara bilgi verdi.

Kayseri Hacı Bektaşi Veli Derneği ve Vakfı Başkanı Sadık Genç, burada yaptığı konuşmada dernek olarak kültüre katkı sunmaya devam edeceklerini belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti. Genç, “Derneğimizin ilk yayını olan Kayseri Alevileri adlı kitabımızın yazarları kitabı tanıttı ve aynı zamanda kitabı imzaladılar. Hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketlerini de kendilerine takdim ettik. Bundan sonraki süreçte de sanata, kültüre, bilime elimizden gelen katkıyı sunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Diğer yandan 7 akademisyen tarafından hazırlanan ve derneğin ilk yayını olan “Kayseri Alevileri” kitabının Kayseri Hacı Bektaşi Veli Derneği’nden de temin edilebileceği ve satış fiyatının 15 TL olduğu belirtildi. Haber: Cafer ZENGİN
ETİKET :  

Tümü