Karaoğlu: İşsizlik ve yoksulluk halkın belini büküyor

16:13:06 | 2019-03-14

Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr. Sema Karaoğlu, Siyasilerin gündemi değiştirerek halkı, yaşadığı ekonomik sorunlardan uzak tutma politikalarına artık kimsenin inanmadığını belirterek, işsizlik ve yoksulluğun halkın belini büktüğünü söyledi.

CHP Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr. Sema Karaoğlu, Belsin semtindeki Millet İttifakı Seçim Ofisi açılışına katıldı. Açılışa İYİ Parti İl Başkanı Süleyman Bozkurt, Kayseri Milletvekili ve İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dursun Ataş, Millet İttifakı Kocasinan Belediye Başkan Adayı Dr. Hasan Sami Özvarinli, partililer, mahalle halkı ve davetliler  de katıldı.

“HER MAHALLEYE EŞİT, ADİL HİZMET GÖTÜRECEĞİZ”

 İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dursun Ataş, Kayseri’deki ‘Şehirli’ ‘Köylü’ algısını yıkacaklarını  ifade ederek, “Biz her mahalleye eşit hizmet götüreceğiz ve ayrım yapmadan görevimizi sürdüreceğiz” dedi.

 “YOKSULLUĞUMUZU UNUTTURMAYA ÇALIŞMAYIN”

Ülkedeki ekonomik koşulların halkı yoksulluğa mahkum ettiğini belirten Dr. Sema Karaoğlu ise “Ülkenin kurulmasına katkı koyan kadınların yüzde 70’i evlerinde oturmak zorunda kalıyor. Kadınlarımız çalışmak istiyor ama iş olanakları yok! Çocuklarımız işsiz! Her üç üniversite mezunundan biri işsiz. Üniversite bitirmek de yetmiyor. Peki, spor yapabiliyorlar mı? Hayır. Sanatsal bir aktivite yapabiliyorlar mı? Yapamıyorlar! Kütüphaneleri var mı, biz onlara kitap alabiliyor muyuz? Bir kitap en az 20 lira. Kaç tane alabiliriz ki anne baba olarak? Kütüphaneler yetersiz, spor salonları yetersiz, sanatsal alanlar yok, gençler tiyatro yapamıyor, müzikle uğraşamıyor, müzik dersi al deseniz parasına güç yetmiyor! Gerçekten büyük sıkıntımız var. Emeklilikte Yaşa Takılanlar da aramızdalar, her zaman bende onların yanındayım. Haksızlığa uğramış herkesin her zaman yanında olacağım. Bizi yönetenlere hep birlikte söyleyelim, bırakın bizi bir tarafa, ülke gündemini değiştirerek kafamızı karıştırmaya çalışarak gerçekleri halı altına süpürmeyi, bunları yemiyoruz artık. Gündemi değiştirerek işsizliğimizi, yoksulluğumuzu unutturmaya çalışmayın. Ülke gündemi karmaşık hale getirildiği için halkımız sorunlarını anlatamıyor, biz adaylarda projelerini anlatamıyor! Biz hayata geçireceğimiz Sosyal Demokrat Belediyecilik anlayışımızla işsizlik ve yoksulluğa çare olacağız ve insanları ekonomik sınıflandırmadan uzak tutacağız. Bizim derdimiz, halkımızı kendi ülkesinde birinci sınıf vatandaş yapmak, insanların işsizliğine, aşsızlığına çare olmak ve insanca yaşamalarını sağlayacak projeleri hayata geçirmek.”  ifadelerini kullandı. CHP Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr. Sema Karaoğlu, tüm meslektaşları ve tıp çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı da kutladı.

 

 

 

 

 
ETİKET :  

Tümü