Kapalı Kale farkıyla

Taraftar, 15 otobüs, 12 minibüs, çokça özel araç ile Sivas'a akın etti

16:49:25 | 2019-04-08

İstikbal Mobilya Kayserispor’un başarısında hiç şüphesiz taraftarın büyük payı var. Sarı-Kırmızılı takıma gönül veren spor severler, ligin 27. Hafta mücadelesinde Sivas’ta oynanan Demir Grup Sivasspor - İstikbal Mobilya Kayserispor maçında da takımlarını yalnız bırakmadılar. Maç sonunda Kapalı Kale Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dirgenali, dernek yönetiminden Hüseyin Deniz ve dernek basın sözcüsü Said Akşit açıkmalada bulundu.
Kapalı Kale Taraftar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dirgenali, Sivasspor galibiyetiyle kümede kalmayı yüzde 80 oranında garantilediklerini belirterek, “Hayati derecede önemli bir galibiyet aldık ve çok mutluyuz” dedi.
Ankaragücü maçında Kuzey alt blokta 4 kısmın cezalı olduğunun altını çizen Dirgenali, “İnşallah, diğer tribünlere gelenler, bizim yerimizi artmaz” temennisinde bulundu.
Kapalı Kale Taraftar Derneği yönetiminden Hüseyin Deniz de karşılaşmayı değerlendirdi. Hüso lakabıyla tüm spor severlerin gönlünde taht kuran Deniz, Kapalı Kale olarak görevlerini eksiksiz yaptıklarını belirterek, “Biz zaten Kayserispor olarak Sivasspor’u yenmeye çok alışkınız. Her sene yani 6 puanımız 3 puanımız garanti. Kapalı Kale Taraftar grubu da her zaman olduğu gibi fulledik. İçeriyi yani belki de kapalı gişe oynadık kapalı gişe oynadık bizim için zaten mesafelerin bir önemi yok. Bugün Sivas’tayız, geçen haftalarda Rize’deydik gelecek haftalarda Galatasaray deplasmanımız var. Takımımız nere ise orada olacağız tabi iki de en büyük pay şüphesiz bizde biz zaten buraya gırtlak patlatmaya geldik, maç izlemeye gelmedik. Biz tribünümüzü yaptık.” dedi.
Ankaragücü maçında da taraftar olarak destek vereceklerini dile getiren Hüseyin Deniz, Kadir Has Stadı’nda 20 bin ortalama seyirci sayısı ile oynamalarına rağmen, desteğin çok fazla ön plana çıkmamasının altını çizerek, “İç sahayı anlatmaya gerek yok. Yani biz özellikle kapalı kale olarak bütün Kayserispor taraftarı iç sahada kendimizi garantiledik. Şöyle bir algı oluşuyor Türkiye genelinde malum şehirlerin statları küçük 15 bin 13 bin 10 bin kişilik fule oynuyor. Yani adları böyle geçiyor ama Kayserispor 18 bin 20 bine hatta 30 bine oynuyor. Statlarımız büyük olduğu için bu pek basına yansımıyor. Buradan bunu duyurmak isteriz sadece teşekkür ederiz” diye konuştu.
İstikbal Mobilya Kayserispor Başkanı Erol Bedir’in Sivas deplasmanına taraftar ile birlikte gitmesini de değerlendiren Deniz, “Bizim özlediğimiz anlar bu anlar, başarı da zaten bu şekilde gelir” diye konuşmasını sonlandırdı.
Kapalı Kale Taraftar Derneği Basın Sözcüsü Said Akşit ise, “Kayseri bir günlüğüne Sivas’a geldi diye biliriz” diyerek, taraftarların takıma sahip çıktığını belirtti.
İstikbal Mobilya Kayserispor Başkanı Erol Bedir’in taraftar ile birlikte Sivas’a gelmesini memnuniyetle karşıladıklarını belirten Akşit, “Kapalı Kale, şehri bütünleştirdi” diye konuştu.
Yılmaz Tutar isimli bir taraftarda Kayserispor’u Sivas deplasmanında yalnız bırakmayanlar arasında yer aldı. Tutar, galibiyetten ötürü mutlu olduklarını ifade ederek, “Kayserispor’un ilk kez bu kadar güzel ve etkili bir futbol oynadığını görmedim” diyerek, konuşmasını sonlandırdı.
ETİKET :  

Tümü