Kapalı Kale: Ayağını denk al hoca

Ya son olan olaylardan dolayı bütün şehir ve cefakar taraftarından özür dileyeceksin ya da karaktersizliğini kabul edip bu şerefli armayı ve toprakları terk edeceksin

20:01:44 | 2018-05-08

Kayserispor teknik direktörü Marius Sumudica, maç öncesinde Beşiktaş taraftarının isteğiyle “Kartal pençesi” yaptı. Sumudica, Beşiktaş maçı öncesi yaptığı "kartal pençesi" hareketiyle ilgili olarak, "Beşiktaş müsabakası öncesinde yapmış olduğum hareketin Beşiktaş Kulübünün sembolü anlamına geldiğini maçtan sonra öğrenmiş bulunmaktayım." ifadelerini kullandı.

Kapalı Kale Taraftar Derneği, Sumudica’nın “Kartal pençesi” hareketine büyük tepki verdi.

Kapalı Kale, sosyal medya aracılığıyla yaptığı basın açıklamasında, “Köçekler bile senin eline su dökemez sayın hocam! Sanma ki sayın derken sana olan saygımızdan. Hâlen Kayserisporumuzun mevcut teknik direktörü olduğundandır. Peki ya senin duruşun hocam! Hangi karakterinin duruşu? Hani şu berabere biterken tribünlere koşarak sevinç çığlıkları atarkenki karakterin mi yoksa tribün önünde takımını yanına alarak verdiğin pozdaki kişi mi senin karakterin! Şehrimize ve 53 yıllık şerefli mazimize karaktersizliğinle leke düşüremezsin hoca! Ya son olan olaylardan dolayı bütün şehir ve cefakar taraftarından özür dileyeceksin ya da karaktersizliğini kabul edip bu şerefli armayı ve toprakları terk edeceksin" ifadelerine yer verildi.

Kapalı Kale son olarak, "Ayağını denk al" açıklamanın son bölümünde ise, "Bu şerefli armanın en büyük sembolüdür Emek, Onur, Hak, Şeref ve Mücadele. Bu ilkeleri kendinde hissetmeyen her kim varsa bir an önce bu armayı terk etsin. Bizim sevdamız spor magazin sayfalarının haber yapacağı cinsten değil uğruna can verenlerin sonunda acı olduğunu bile bile canım feda olsun diye haykıranların yer aldığı gazete sayfalarının haber yapacağı cinsten. Sana buradan haykırıyoruz hoca. Ayağını denk al" denildi.
ETİKET :  

Tümü