KAFAMIZA GÖRE İŞ YAPMIYORUZ!

19:35:56 | 2020-03-11

AK Parti Kayseri İl Teşkilatında 7. Olağan Kongre süreci başlıyor.  Kongre süreci ile ilgili olarak açıklama yapan İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, “Bizler burada kafamıza göre iş yapmıyoruz.” dedi ve yeniden aday gösteirlen 3 ismi açıkladı. AK Parti Kütahya Milletvekili ve aynı zamanda partinin Kayseri Koordinatörü İshak Gazel de “Yeniden aday değilim” diyen İl Başkanı Çopuroğlu ile ilgili olarak, “İl başkanımızdan memnunuz" açıklaması yaptı. Gazel, ayrıca “Değişen ilçe başkanlarımız olacak” şeklinde konuştu.

 

 

AK Parti’de kongre süreci hafta sonu başlıyor. İlk kongre Kocasinan’da yapılacak. AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, parti binasında düzenlediği basın toplantısında yapılan istişareler sonucunda görevlendirmelerinde devam kararı aldıklarını belirttiği Kocasinan'da Hüseyin Okandan, Tomarza'da Erhan Şahin ve Bünyan'da Yıldıray Hakkı Koç'un adaylığı açıklandı.

“HER HAFTA BİR, İKİ, ÜÇ İLÇEDE KONGRE YAPACAĞIZ”

 “14 Mart itibariyle ilçe kongrelerine başlıyoruz. Bu hafta sonu inşallah Kocasinan İlçe Kongresi ile startı vermiş olacağız” diyen Çopuroğlu, “Devamında Bünyan ve Tomarza ile bu haftaki süreci tamamlamış olacağız. Kısmet olursa bundan sonraki dönemde 18 Nisan’a kadar her hafta Pazartesi veya Salı günü ilçe başkan adaylarımızı takdim edeceğiz. Tabi bu süreçte her hafta sonu kongremiz olacak ancak genel merkezimizin programı çerçevesinde milletvekillerimizin kampı olacak. O tarihlerde biraz mola vereceğiz. Bundan sonra her hafta bir, iki, üç ilçede kongre yapacağız.” şeklinde konuştu.

“KAFAMIZA GÖRE İŞ YAPARSAK KAFAMIZA GÖRE SONUÇ ALIRIZ”

Basın toplantısında “Kafamıza göre iş yapmıyoruz” ifadelerini de kullanan Çopuroğlu, şunları söyledi,  “Şimdiye kadar bu süreçte istişare yapmaya devam ettik ilçelerimizle alakalı. Belli bir noktaya geldik. Biz kanaatimizi genel merkeze iletmek suretiyle genel merkezimizin onayıyla 3 ilçe başkanımızı huzurlarınızda açıklamak istiyoruz. Hiçbir işimizi kafamıza göre yapmıyoruz. Çünkü kafamıza göre iş yaparsak kafamıza göre sonuç alırız. Hem bu bizim teşkilatımıza hem de yapımıza uygun olmaz diye düşünüyoruz. Bundan sonraki süreçte mevcut ilçe başkanlarımızla devam edeceğiz. En yakın olması sebebiyle Hüseyin Okandan başkanımızla devam edeceğiz kısmet olursa. Sonrasında Bünyan İlçe Başkanımız Yıldıray Hakkı Koç başkanımızla devam etme kararı aldık. Hemen ondan sonraki üçüncü ilçe kongremizde de Erhan Şahin başkanımızla inşallah devam edeceğiz. Başkanlarımızın hemen hepsi bir yıldan biraz fazladır görevdeler. Bu çerçevede beraber çalıştık, bundan sonraki süreçte de inşallah beraber devam edeceğiz.”

“DEĞİŞEN İLÇE BAŞKANLARIMIZ OLACAK”

Toplantıya katılan ve açıklamalarda bulunan AK Parti Kütahya Milletvekili ve aynı zamanda İl Koordinatörü İshak Gazel ise yapılacak olan kongrelerin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Gazel,  “14 Mart itibariyle Kayseri’deki kongre sürecimizi başlatıyoruz AK Parti olarak. Allah nasip ederse kongre sürecinde takvimimiz 18 Nisan Melikgazi kongresiyle bitireceğiz. İlçe başkanlarımızla ilgili kanaatim şu yönde genel itibariyle; hem il hem ilçe teşkilatlarımız gerçekten Kayseri’de canla, başla çalışan arkadaşlarımız. Yıllarca teşkilatlarda çalışmış bir kardeşiniz olarak ben de bunu Kayseri’de gözlemliyorum. Haftaya yapılacak ilk üç kongremizdeki adaylarımızı da bugün tanıtmayı uygun gördük. Allah nasip ederse haftaya da sonraki dört kongreyle ilgili ilçe başkanlarımızı açıklayacağız. Tabi, değişen ilçe başkanlarımız olacak. Onları da il teşkilatımızla birlikte bir süreç şeklinde istişare ederek yürütmeye çalışıyoruz. Ben şunu görüyorum, AK Parti Teşkilatımız Kayseri’deki gündeme de hakim bir teşkilat. Kongre sürecimizin hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

“İL BAŞKANIMIZDAN MEMNUNUZ”

Basın toplantısında il başkanlığına şu ana kadar herhangi bir müracaatın olup olmadığı sorusunu da yanıtlayan  Gazel, “Çeşitli bir takım aday tespiti noktasında üyelerimizin temayülünü alıyoruz. Kongreye de adaylarımızla birlikte gideceğiz. Başka adayımız yok. İl başkanlığı konusunda bir müracaat yok, il başkanımızdan da memnunuz" ifadelerini kullandı. Daha önce “İstemem yan cebime koy yok bende, aday değilim” açıklaması yapan İl Başkanı Çopuroğlu, ise ilçe kongrelerinin tamamlanmasının ardından il başkanlığı hakkında görüşlerini belirteceğini dile getirdi. Haber Merkezi
ETİKET :   Kayseri Haberleri Son dakika Ak Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu

Tümü