Kaçak Peynire Büyük Operasyon: 20 ton imha edildi

Piyasa değeri 300 bin TL...Yakalanmasaydılar piyasaya süreceklerdi.

12:57:26 | 2019-09-13

Kocasinan  Tarım ve Orman Müdürlüğü gıda denetim ekipleri tarafından onaysız bir iş yerinde sağlıksız olduğu tespit edilen yaklaşık 20 ton peynir imha edildi. İlçe Müdürlüğüne yapılan ihbar sonrası ekipler tarafından merdiven altı kaçak üretim yapan yerde denetim yapıldı.

Kaçak üretim yapan yerin iki adet soğuk hava deposunda yapılan incelemelerde, tpiyasa değeri 300 bin TL olan yaklaşık 20 ton olan tulum peyniri, lor peyniri ve teleme peynirin tespit edildiği, tamamının etiket bilgisi içermediği, küflendiği ve kokuştuğu belirlendi.

 

İşyeri sahiplerinin cezai işlem yapan gıda mühendislerini engelleme girişiminde bulunması üzerine işletmeye emniyet güçleri çağrıldı. Zaman zaman sert tartışmaların ve itişmelerin yaşandığı üretim yapılan yerde el konulan peynirler Büyükşehir Belediyesine ait kamyonlara yüklendi. Ayrıca denetim yapılan yere idari para cezası uygulandı.

DENETİMLER DEVAM EDECEK

Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin, “Müdürlüğümüze sağlıksız koşullarda ve iade peynirlerin kullanılarak yeniden üretim yapıldığı şeklinde gelen ihbar sonucu, şikâyeti değerlendiren Kocasinan İlçe Müdürlüğümüz resmi kontrol görevlileri tarafından sağlıksız ve küflenmiş peynirlerin tüketiciye ulaşması engellenmiş olup; bundan sonra halk sağlığı ve güvenliği için denetimlerimiz hız kesmeden devam edecektir” dedi.
ETİKET :   Kayseri Kaçak peynir Operasyon Tarım ve Orman Müdürlüğü Son dakika 20 ton Haberler Kayseri haberleri

Tümü