İYİ PARTİLİ YÜCEL: KENTSEL DÖNÜŞÜMLE VATANDAŞ MAĞDUR EDİLİYOR!

19:46:15 | 2020-02-11

İYİ Partili Kazım Yücel, Mecliste Kentsel dönüşüm çalışmalarıyla vatandaşın mağdur edildiğini söyledi. Yücel, "Vatandaşa ne haliniz varsa görün diyorsunuz, örneğin Sahabiye'de vatandaşlar mallarını satamaz oldu. Bu anlayış yanlış" dedi.

Meclis’te gündem maddeleri arasında yer alan Kocasinan Belediyesi’nin Katı Atık toplama merkezi yapmasına yönelik talep hakkında konuşan İYİ Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel, “Bu tür Kentsel dönüşüm alanlarının yakınındaki yerleri atık toplama merkezi ise çok etik değil” dedi. Yücel, “Küçük Sanayilerde ana temanın, Kentsel dönüşüm arazileri yanındaki hazine arazilerinin toplanarak ilerleyen zamanda Hazine ve Belediye arazilerinin kullanıma açıldığı, ama vatandaşlarımızın Küçük Sanayi sitesi, Konut alanları diye tabir edilen yerlerin maalesef vatandaşlarımız kendi kaderine terk ediliyor. Ahi Evran’da biz hazine arazisi diye, Kentsel Dönüşüm alanı aldık veya Beyaz Şehir’de daha sabit bir örnek var.  Vatandaşın önündeki arazisi ile birlikte Kentsel dönüşüm alanı diye tabir ediliyor. Sonra da Beyaz Şehir’in oradaki hazine arazisini biz imarlaştırıyoruz. Pazarlıyoruz. Satıyoruz. Vatandaşı da kendi halinde mağdur veya kendi haline bırakıyoruz. Bu araziyi Memduh Başkan’dan kalıcı olacak burasını ticaret alanına dönüştürmeyeceğiz demesini isterdik” dedi.

“VATANDAŞIN MALINI SATTIRMAZ EDİYORSUNUZ”

Kentsel dönüşüm alanlarında vatandaşın yorulmasına neden olunduğunu anlatan Yücel, şunları söyledi, “Vatandaşın malını sattırmaz ediyorsunuz. Bankaya gitse kredi alamaz hale getiriyorsunuz.  Vatandaşları 5 yıl mağdur ediyorsunuz. 5 yılın sonunda biz bu uygulamayı yapamadık, bir sürü mazeret  bildiriyorlar. Daha sonra da biz buradan elimizi çekiyoruz ne haliniz varsa görün, görsünler diyorsunuz.  Ona da size el kaldırtıyorlar, buna da size el kaldırtıyorlar.  İlçe Belediye Başkanlarımız bunların üzerinde çalışmalı.  Daha sonra da geri dönüşü olmamalı. Burada bir evi olan vatandaş belki satacak, ama satamıyor. Takas edecek, ama edemiyor. Müteahhide verecek, ama veremiyor. Olmuyor. Şimdi siz bu vatandaşa eziyet ettiniz. Bugün de dediniz ki biz bu plandan vazgeçtik. Hem de Meclis karar alıyor dediniz. Bence dikkat çekilmesi gereken bir konu”

“SAHABİYE’DE VATANDAŞLAR MALLARINI SATAMAZ OLDU”

Meclis’te, Sahabiye’de yaşanan sıkıntıları da gündeme getiren Yücel, “AK Partili Belediye Başkanları bana sıcak bakmaz. Sahabiye’de vatandaşlar mallarını satamaz oldu. Yarın da biz bu planı iptal ediyoruz derseniz ne olacak? Olmaz, yanlış” dedi.

 
ETİKET :   Kayseri Haberleri Son dakika İYİ Parti Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Kazım Yücel Kentsel Dönüşüm

Tümü