İYİ Partili Ataş’tan ‘Daltonlar’ göndermesi!

“Beka demelerinin asıl nedeni ülkenin sorunlarının üzerini kapatmak, vatandaşın dikkatini dağıtmak”

16:48:44 | 2019-03-14

İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve aynı zamanda Milletvekili Dursun Ataş, adaletsiz bir seçim sürecinin yaşandığını söyledi. “Bütün mecralarda Daltonların fotoğrafları var” diyen Ataş, “Bu milletin tek kuruşunu  kendi menfaatimiz için harcayacaksak, bir kuruşunu çoluğumuza  çocuğumuza haram olarak yedireceksek, Allah hiçbir yeri bizlere nasip etmesin” diye konuştu. Vatandaşlar da Ataş’ın bu açıklamalarına “Amin” karşılığını verdi. Ataş, kentte yaşanan Suriyeli konusuna da değinerek, “Suriyelilere hastane, ilaç bedava. Kayseri’de Türk vatandaşı ikinci sınıf vatandaş oldu. İş başına geldiğimde bu milletin desteği ile Suriyelilere değil, bu vatanın evlatlarına hizmet vereceğim” diye konuştu.

 İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve aynı zamanda Milletvekili Dursun Ataş, Talas ilçesi ve Belsin’de vatandaşlarla bir araya geldi. Belsin Seçmen İrtibat Ofisini açan Ataş, burada dikkat çeken açıklamalar yaptı. Adaletsiz bir seçim sürecinin olduğunu dile getiren Ataş, “Biz seçim çalışmalarını kendi imkânlarımızla, arkadaşlarımızın gönüllü destekleri ile yapıyoruz” diye konuştu. Açıklamasında, “Bizim bunlar gibi hoyratça harcayacak paralarımız yok” diyen Ataş, “ Devletin vergileri bize akmıyor, aksa da Allah bize bir kuruşunu nasip etmesin  harcamak için. Seçim çalışmalarını arkadaşlarımız desteği ile vatandaşın desteği ile yapıyoruz.  Bütün mecralarda Daltonların fotoğrafları var. Hiçbir mecrada bizi göremezsiniz, çünkü bizim oralara verecek paramız yok. Bu milletin tek kuruşunu  kendi menfaatimiz için harcayacaksak bir kuruşunu çoluğumuza  çocuğumuza haram olarak yedireceksek, Allah hiçbir yeri bizlere nasip etmesin” diye konuştu. Vatandaşlar da Ataş’ın bu açıklamalarına “Amin” karşılığını verdi.

 “SURİYELİLERE HASTANE, İLAÇ BEDAVA, TÜRK VATANDAŞI İKİNCİ SINIF VATANDAŞ OLDU”

Kayseri’de Suriyeli sorununa da dikkat çeken Ataş, Kayseri’de Türk vatandaşlarının ikici sınıf vatandaş olduğunu söyledi ve Şehir Hastanesi örneği verdi. Ataş, “Milletimiz ikinci sınıf vatandaş oldu. Kayseri, Suriyelilerin başkenti oldu. Şurada Bölge Hastanesi yapıldı, ballandıra ballandıra anlatıp da yandaşlarını zengin ettikleri yere bir gidin bakın. Sıra alın bekleyin, gelen 10 kişiden 7’si Suriyeli. Bedava muayene olurlar, bedava ilaçlarını alırlar ve giderler. Maalesef Kayseri bu hale geldi. Biz bunu kabul etmiyoruz.  Ben göreve geldiğimde yetkilerim çerçevesinde Suriyelilere hizmet vermeyeceğim. Ben hizmeti bu milletin evlatlarına vereceğim. Tamam kültürümüzde var, ama başka yerde bakalım Suriyelilere. Artık gitsinler ülkelerine diyoruz.Ben bu milletin evlatlarına hizmet edeceğim” dedi.

“BEKA DEMELERİNİN ASIL NEDENİ ÜLKENİN SORUNLARININ ÜZERİNİ KAPATMAK, VATANDAŞIN DİKKATİNİ DAĞITMAK”

Vatandaşın ekonomik sıkıntılarla karşı karşıya bırakıldığını kaydeden Ataş, elektrik, su, ulaşım maliyetleri ile de vatandaşın zor günler yaşadığını anlattı. “Emekli vatandaş, çarşıya gidip eşiyle, dostuyla oturamıyor, beraber çay bile içmeye korkuyor. Çünkü vatandaşta para kalmadı” diyen Ataş, “İşte yaşanan bu ekonomik sıkıntıları, dağ gibi büyüyen sorunları kapatmak için, bu sorunlar konuşulmasın diye  beka diye bir konuyu ortaya attılar. Amaçları gündem değiştirmek, sorunların üstünü örtmek.  17 senenin sonunda bu ülke yönetimde bir beka sorunu var diyorsanız, buna artık kargalar güler  ve insanlar da inanmaz. 10 senede 11 seçim yapıldı. Yeter bu millete yazık. İnsanları daha fazla germeyin. İnsanları kutuplaştırmayın. 17 senenin sonunda beka sorunu varsa, bunu siz ortaya çıkardınız. Bunun nedeni sizsiniz. Ülkenin beka sorunu yok, bunların koltuk bekası sorunu var. İnşallah Büyükşehir ve ilçelerde iş başına milletin desteği ile geldiğimizde yandaşa değil, vatandaşa hizmet edeceğiz. Büyükşehir Belediyesi baba ocağınız gibi olacak. Kapımız herkese açık olacak” ifadelerini kullandı.

VATANDAŞIN İSYANI: PATATES TOHUMU ALKDIM, AMATARLALARI YASAK ETTİLER

Ataş’ın konuşması sırasında bir vatandaş da kürsüye gelerek dert yandı. Patates tohumu aldığını belirten vatandaş, “Patates tohumu aldım ama tarlaları yasak ettiler. Sizin yaptığınız konuşmalar ciğerime dokundu, hemen İYİ Parti’ye üye olup, oyumuz size veriyorum” dedi.

VATANDAŞ: SENİ GÖRÜNCE İYİ OLUYORUZ

Ataş, Belsin’de semt pazarlarını da ziyaret ederek, dert dinledi. Vatandaşlar bu sırada Ataş’a, yoğun ilgi gösterdi ve “Seni görünce iyi oluyoruz” diye konuştu. Ataş’ta ilgiden dolayı teşekkür ederek, “Birlikte başaracağız” yanıtını verdi. Ataş’a Belsin ziyaretlerinde Millet İttifakı Belediye Başkan adayları ve parti yöneticileri de eşlik etti. Diğer yandan Ataş, Talas’ta da seçim çalışmalarını sürdürdü. İYİ Parti Talas Belediye Başkan adayı Osman Haymana ile birlikte ziyaretler gerçekleştiren Ataş,  projelerini anlattı, destek istedi. Ataş, “Esnafımızla, hemşerilerimizle kucaklaştık, dertlerini, isteklerini dinledik. Samimiyetimizle belirtiyoruz ki şehrimize 1 Nisan’dan sonra herkesi eşit gören adil hizmeti getireceğiz” ifadelerini kullandı. 
ETİKET :   İYİ Parti Dursun Ataş Milletvekili Büyükşehir Kayseri Aday Daltonlar Açıklama Seçim 31 Mart Son dakika

Tümü