Dikkat çeken çıkış! İYİ Parti Milletvekili Ataş: Zorla bir araya geliyorlar

Haber: Cafer ZENGİN

12:28:50 | 2020-06-03

Kayseri, 15 aileden ibaret değil. Vatandaş bu yüzlerden, bu isimlerden yoruldu. Birbirinin kuyusunu kazanların da artık bu şehre bir faydası yok” diyen İYİ Parti Milletvekili Dursun Ataş'tan çarpıcı açıklama. 
İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, AK Parti cephesiyle ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı. Ataş, “Yıllardır bu kişiler Kayseri’nin kaderini belirliyor. Bir kez daha söylüyorum; birbirinin kuyusunu kazanların bu şehre artık faydası yok. Bu memlekete bir şey yapamazlar. Aynı partide oldukları için ve parti programlarına katılımları zorunlu olduğu için bir araya geliyorlar. Bunun dışında görüştükleri yok, ailece yan yana geldikleri yok. Kayseri artık bu yüzlerden, bu isimlerden yoruldu” diye konuştu. Diğer yandan Ataş, “Abdullah Gül’den dolayı yeni partiyle alakalı arka kapı görüşmeleri yapan ve bu alanda Kayseri’de de yoğun trafik içerisinde olanlar var” dedi. Korona sürecinde belediyelerin rutin iaşe dışında vatandaşa doğru dürüst destek veremediğini de savunan Ataş, “Vatandaş seçimde İstanbul, Ankara’yı görebilseydi Büyükkılıç kazanamazdı” ifadelerini kullandı.
 
İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, kendisinin de aday olduğu belediye seçimleri ile ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı. Ataş, “Eğer seçim bugün yapılsaydı, seçimi kazanırdım” dedi.
“BİRBİRİNİN KUYUSUNU KAZANLAR, BU ŞEHRE FAYDA SAĞLAYAMAZ” 
Daha öncede bu konuda bazı tespitler yaptığını ve bu tespitlerin de ne yazık ki doğru çıktığını ifade eden Milletvekili Dursun Ataş, “Keşke verdikleri sözleri tutsalardı. Buna en çok sevinenler arasında yer alırdım. Çünkü bu memleket hepimizin, ancak yıllardır verdikleri sözleri tutmadılar ve vatandaşı hep oyaladılar. Örneğin bir hızlı tren konusu var. Cumhurbaşkanı, Bakan, Milletvekili, İl Başkanı, Belediye Başkanı, yani söz vermeyen kalmamış. Hatta TOBB Başkanı bile söz vermiş, ama durum ortada. Seçim bitince diğer sözler gibi unutulmuş. AK Parti’ye, Kayseri’de vatandaşlar çok destek verdi, ama hak ettiği hizmet yıllardır geri alamadı.  Kayseri, tarımda, sanayide hep geriledi. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı şehrin sorunları ile ilgili milletvekillerine görevler vermeli, ancak bir araya gelemiyorlar. Bu yapıdan da bir başarı hikayesinin çıkması çok zor. Ne yazık ki Kayseri’nin yıllardır bekleyen sorunları konusunda ölü taklidi yapılıyor.” dedi. 
“YENİ PARTİ GÖRÜŞMELERİ YAPIYORLAR”
Diğer yandan Ataş, kurulan yeni partilerle ilgili olarak da dikkat çeken bir açıklama yaptı. Ataş, “Abdullah Gül’den dolayı arka kapı görüşmeleri yapan ve bu alanda yoğun trafik içerisinde olanlar var” diye konuştu.
ETİKET :   İYİ Parti Dursun Ataş Haberler Son dakika Siyaset Kayseri Son dakika

Tümü