İYİ PARTİ LİDERİ AKŞENER KOMŞU’DA KONUŞTU: EKONOMİ BÜYÜYOR DİYENLER ESNAFI, VATANDAŞI DİNLEYİN

Haber: Cafer ZENGİN

18:03:16 | 2020-08-05

Nevşehir’de esnaf ve vatandaşları ziyaret eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Her gün ‘ekonomi büyüyor’ masalları anlatanlar gelip esnafla konuşsunlar. Gerçekleri duymak için saray danışmanlarını değil, milletin kendisini dinleyin.” dedi. Nevşehir ziyaretleri ile ilgili açıklama yapan İYİ Parti Lideri Meral Akşener ise vatandaşın durumuna dikkat çekti.

Akşener, “Turizmdeki durağanlığın Nevşehirli esnafımızı ne kadar derinden etkilediğini gördük. Beli bükülen bölge esnafımıza acilen yardım eli uzatılması gerekiyor. Her gün ‘ekonomi büyüyor’ masalları anlatanlar gelip Acıgöllü esnafla konuşsunlar. Büyümenin esnafımızın borcunda, çiftçimizin maliyetinde olduğunu yerinde görsünler... Biz gündem değiştirmeye çalışanlara inat esnafımızla, çiftçimizle birlikteyiz. Nevşehir'de esnafımızın durumu zaten kötüyken üstüne bir de salgın şartları eklenince kepenkler inmeye başlamış...Gerçekleri duymak için saray danışmanlarını değil, milletin kendisini dinleyin” diye konuştu.

AKŞENER'DEN BAHÇELİ'NİN "EVİNE DÖN" ÇAĞRISINA YANIT: MİLLETİN SESİNİ DUYMAK YERİNE SİYASİ MAGAZİNLE MEŞGUL OLMASINI HOŞ BULMADIĞIMI İFADE ETMEK İSTERİM

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin "MHP'ye dön" çağrısına da yanıt verirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenen Akşener, "Sayın Erdoğan lütfen ortağınızı üzerimize sardırmaktan alın" dedi. Akşener, “Sayın Erdoğan'a bir çağrıda bulunmak istiyorum; ortağı ile ilgilensin, ne zaman sayın Erdoğan'ın ilgisi azalıyor, Sayın Bahçeli başta ben olmak üzere partime sardırıyor. Biz bundan bıktık, lütfen ortağı ile ilgilensin" ifadelerini kullandı. Akşener, "Sayın Bahçeli'nin en önemli özelliği, kendisinin altını ısrarla çizdiği nezaketidir ama Türkiye'nin özellikle ekonomik noktasında problemleri olduğu bir dönemde, üzerine salgın yaşadığımız bir dönemde, esnafımızın, işçimizin, işsiz gencimizin, tarımımızın pek çok sorunu varken, milletin sesini duymak yerine, o sese bir cevap vermek yerine siyasi magazinle meşgul olmasını da hiç hoş bulmadığımı ifade etmek isterim. Bir kez daha söyleyeyim. Sayın Erdoğan lütfen ortağınızı üzerimize sardırmaktan alın. Yeterli ilgiyi gösterin lütfen. Bizim derdimiz millettir, milletin sesidir" dedi.

İYİ Parti Lideri Akneşer'in, Nevşehir ziyaretlerine Kayseri Milletvekili Dursun Ataş da eşlik etti.

 

 

 

 

 
ETİKET :   İYİ Parti Meral Akşener Milletvekili Dursun Ataş Nevşehir Kayseri Haberler Devlet Bahçeli Cevap Eve dön

Tümü