İYİ Parti’den öğrencilere “Ulaşım İndirimi yapılsın” talebi

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde ulaşım ve otopark taleplerinin nasıl sonuçlanacağı merak ediliyor.

11:25:29 | 2019-06-11

İYİ Parti Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Erhan Özhan,  Belediye Meclis toplantısında diğer Büyükşehir Belediyelerinde öğrencilere yapılan indirimlere dikkat çekerek, abonman kart ücretlerinde indirim yapılması talebinde bulundu. Özhan, ayrıca otoparklarla ilgili ilk bir saatlik dilimin ücretsiz olması yönünde talepte de bulundu.

Büyükşehir Belediye Meclisi, haziran ayı toplantısını yaptı. Meclis Başkan Vekili Bekir Yıldız yönetiminde yapılan toplantıda 29 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Haziran ayı toplantısını yöneten Meclis Başkan Vekili Bekir Yıldız, toplantının başında meclis üyelerinin ve Kayseri halkının Ramazan Bayramı’nı kutladı. Ağırlıklı olarak İmar ve Bayındırlık Komisyonu tarafından hazırlanan raporların görüşüldüğü meclis toplantısında 29 gündem maddesinin tamamı meclis üyelerinin oy birliği ile karara bağlandı. Toplantıda bazı cadde ve sokaklarla ilgili isim değişikliğine ilişkin talepler de Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu’na havale edildi. 

İYİ PARTİLİ ÖZHAN: OTOPARKLARDA DA İLK SAAT DİLİMİ ÜCRETSİZ OLSUN

İYİ Partili Meclis Üyesi Erhan Özhan da Meclis’te söz alarak, otopark ücretleri ve ulaşımda abonman kartlarla ilgili indirim yapılması talebinde bulundu. Özhan, otoparklarla ilgili ilk bir saatlik dilimin ücretsiz olması yönünde talepte bulunurken, bazı şehirlerde 200 binişlik öğrenci abonman kartlarının  40 lira olurken, Kayseri’de 50 binişlik abonman kartının 57 lira olduğunu söyledi. Kayseri’ye bu durumun yakışmadığını  kaydeden Özhan, en azından 50 binişlik kartların 40 lira ve daha altında olmasını istedi. Başkan Vekili Bekir Yıldız, bu konunun komisyonda değerlendirilmesinin iyi olacağını ve bu konunun görüşülerek ele alınmasını istedi. Yapılan oylama sonrasında teklifin ulaşım komisyonda görüşülmesine karar verildi.  
ETİKET :  

Tümü