İYİ Parti`den 20.000 kişiye istihdam önerisi

Haber: Cafer ZENGİN

13:07:28 | 2020-05-21

İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Kazım Yücel, Kayseri'nin organik üretim yapan bir şehre dönüşebileceğini söyledi. Yücel, "Tarım arazisi açısından Türkiye'de 6 ncı sırada bulunan şehrimizi birçok sebze ve meyvenin merkezi yapabiliriz." diye konuştu. 
 
İYİ Partili Yücel, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: Kayseri'nin 16.917 km2 oldugunu düşunerek, sadece bir kaç km2 si ile Organik üretim yapan bir şehre dönüşterebiliriz... Ve hobi ile ugraşmak yerine, eli bileği güçlü ailesine para götüren, üreten ve çalışan emekçilerimizi tarımda seferber edebiliriz. Nasıl mı? Tarım arazisi açısından Türkiye'de 6 ncı sırada bulunan şehrimizi birçok sebze ve meyvenin merkezi yapabiliriz. Kayseri Organik Organik Üretim Kooperatifi adıyla. Arazi belediyeden, tohum, gübre, sulama, kontroller ve labaratuar hizmetleri kooparatif bünyesinde oluşturulmak kaydıyla..
Tohumundan gübresine, her tür ilaçlamasına herşey organik üretİm ve sonrasında labaratuarlarımızda son kontroller, ve ev kadınlarının evlerinde üretikleri kumaş torba ve el yapımı filelerle paketleme departman kadrosu, sonrasıTürkiye'nin mağazalar zincirlerine nakliyesi mi? Ayrı bir lojistik konusu ve dev bir nakliye ordusu.. 10 bin hemşerimize ve
10 bin ev kadınına, Hobi ile uğraşmak yerine tüm hemşehrilerimize iş istihdamı sağlarız. Evlerimizde tükettigimiz gıda kadar üretemiyorsak, bu işte zaten bir tezat var demektir. Referanslar mı? Marketlerde satılan organik ürünler sizce kimler tarafından üretiliyor?Neden üreten Kayseri olmasın? 20.000 işsizimize sesleniyoruz. Her şey çalışan ve üreten Kayseri için"
 
ETİKET :   Kazım Yücel İYİ Parti Haberler Son dakika Kayseri Tarım Organik Büyükşehir Belediye Meclis

Tümü