İşte Kırşehir Şeker’i alan Kayserili!

Herkesin merak ettiği iş adamı bakın kim çıktı? Kayseri Şeker’in alamadığı ihaleyi, Pınarbaşılı o iş adamı aldı.

20:08:12 | 2018-04-11

Kayseri kamuoyu Kırşehir Şeker Fabrikasını alan ve adresi de Talas olarak belirtilen İsmail Doğan’ın kim olduğunu merak ederken, 38 Kent TV Genel Yayın Yönetmeni Osman Çiftci, o iş adamı ile ilgili Kent Meydanı programında bilinmeyenleri açıkladı. İşte ihalede Kayseri Şekeri geçip, , Kırşehir Şeker Fabrikasını alan ve kamuoyunun merak ettiği o işadamı hakkında dikkat çeken detaylar.

 Kırşehir Şeker Fabrikasını 330 milyon TL'ye alan Tutgu Gıda Turizm İnşaat  Sanayi ve Ticaret Şirketi’nin sahibi İsmail Doğan Kayserili çıktı? İş adamı İsmail Doğan’ın, şirketi Ankara adresli, ancak ev adresi Harman Mahallesi, Talas Kayseri. Kamuoyu , 5 yıldır faaliyette bulunmadığı belirtilen ve iş yeri adresi Ankara, ev adresi ise Talas, Kayseri olarak gösterilen şirketin sahibini merak ederken, Doğan, şirketleri ve yaptığı işlerle ilgili 38 Kent TV Genel Yayın Yönetmeni Osman Çiftci, kamuoyunca bilinmeyenleri açıkladı.

38 Kent TV’nin gündeme damgasını vuran programı Kent Meydanı’nda, kamuoyunun merak ettiği iş adamı hakkında bilgi veren Çiftci, Doğan’ın aslen Pınarbaşı-Borandereli olduğunu belirtti.

Çiftci, İsmail Doğan’ın Başbakan Binali Yıldırım’ın danışmanı olan yakını emekli Albay Ömer Sertbaş’ın da çok yakın arkadaşı olduğunu ifade etti.

Doğan’ın Nevşehir’deki  Nissara AVM’nin sahibi olduğunu da belirtenÇiftci, Kayserili iş adamının ağırlıklı olarak otoyol müteahhitliği yaptığını belirterek, Kayseri başta olmak üzere Nevşehir, Ankara, Konya, Çanakkale gibi illerdeki iş alanları ile ilgili de bilgi verdi.

Çiftçi, “Kayseri Şeker Fabrikası bile Kayserili iş adamının verdiği o teklifi veremedi. İsmail Doğan’ın sahibi olduğu Duygu Mühendislik  Kayseri’de Beyazıt Kent firmasının yüklenici firmasıydı. Kayseri’’de villa projeleri vardı. Sonrasında ekonomik büyüklüğü nasıl gelişti? Bu merak edilen bir konu.  Bu firma normalde yol müteahhitliğine yönelmiş çok ciddi manada yol işleri alan bir firma. Bunun haricinde Atatürk Havalimanı pisti projesi, Çanakkale’de gölet ve sulama kanalı projesi,  Kayseri’de yine Megakent, Hava Harp Okulu sinema ve  yatakhane yapım işi, bina yenileme projeleri, Erciyes Üniversitesi’nde fakülteler onarım ve yenileme projeleri, Tomarza sağlık ocağı lojman projesine de  imza atan Duygu Mühendislik firmasının sahibi İsmail Doğan. 330 Milyon teklif vererek, ihalede Kırşehir Şeker Fabrikasını aldı.  Ağırlıklı otoyol müteahhitliğinden gelirleri olan bir isim. Nevşehir’in meydanında bir AVM yapıldı. Nissara AVM’nin sahibi hemşerimiz İsmail Doğan.

Kamuoyunda bilinen bir isim olmamasına rağmen aynı zamanda gizli zenginler konumunda biri demek ki. Duygu mühendisliğin yaptığı işler bu büyüklüğü karşılayabilecek donanımda mı? Evet. Hükümet destekli bir isim olmazsa bu kadar büyük işleri alan bir çalışma yapamaz” dedi.

Gazeteci Osman Çiftci ayrıca, Kayseri Şeker’în alamadığı ihalenin Kayserili bir iş adamında kalmasının da kent adına övünç meselesi olduğunu da belirterek, “İnşallah bundan sonraki süreçte Şeker sektörü için, ülkemiz için hayırlı olur” temennisinde bulundu. Haber: Cafer ZENGİN
ETİKET :   Haber Kayseri Kırşehir Şeker Duygu mühendislik İsmail Doğan

Tümü