İşte Kayseri saldırısında tutuklanan PKK’ lılar

İşte Kayseri'de ki bombalı saldırıdan tutuklanan ve serbest kalanlar

11:17:06 | 2017-01-13

17 Aralık’ta 14 askerin şehit olduğu terör saldırısı ile ilgili gözaltına alınan şüphelilerden 20’si çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Kayseri’de 17 Aralık tarihinde 1. Komando Tugayı’ndan çarşı iznine çıkan askerleri taşıyan otobüse yönelik bombalı yüklü araçla düzenlenen terör saldırısında 14 asker şehit olmuş 55 asker ise yaralanmıştı.

Kayseri Emniyet Müdürlüğü tarafından başlatılan soruşturma kapsamında 26 kişi gözaltına alınmış ve haklarında işlem başlatılmıştı.

26 kişiden 4'ü savcılıkça, 2'si de mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İŞTE TUTUKLANANLARIN İSİMLERİ

Kenan Çiçek (Hain saldırıyı planlayan terörist) , Ekrem Uğur, Ümit Kepir,  Hüseyin Polat, Mehmet Yolcu, Mehmet Ayaz, Barış Kaya, Murat Talan, Serkan Ay, H. İbrahim Karatay, Hamit Eroğlu (patlatılan otobüs sürücüsü), Hasan Ekici, Fahri Demirbaş, İ.H. Yıldırımçakar (canlı bombanın babası), Abdurrahman Çoban (Asker), Semih Aşkan (Asker), Bilal Uluay (Asker), Bedri Öner (Asker), Ahmet Akyüz (Asker), Ahmet Kamanlı

Savcılıkçı Serbest Bırakılanlar:

Sedat Demir, Mehmet Eroğlu, Ali Büklüm (Otobüsün sahibi), Hürriyet Yıldırımçakar (Teröristin annesi)

Mahkemece Serbest Bırakılanlar:

Elzem Şırnak, Mehmet Ekici

"SEVGİLİSİ DEĞİLİM"

Diğer yandan çıkarıldığı mahkemece serbest kalan ve olayın ardından bazı haber kaynaklarında "saldırıyı planlayan Kenan Çiçek'in sevgilisi" olarak isminin geçtiğini belirten Elzem Şırnak, Kayseri Olay Haber Merkezi'ni arayarak,  "Olayla ilgisi bulunan kişilerle herhangi bir ilişkisinin olmadığını" iddia etti. İfade verip, serbest kaldığını ve söz konusu hain saldırı ile de ilgisinin olmadığını ifade eden Şırnak, "Kenan Çiçek'in sevgilisi değilim. Sadece bir telefon görüşmesi nedeniyle şüpheli duruma düştüm. Kenan Çiçek bir arkadaşının telefonunu istedi. Bu yönde yapılan görüşmelerle alakalı ifade verdim. Bunun dışında hain saldırı ile ilgim yok." açıklaması yaptı.

 

Kaynak: İHA
ETİKET :   Kayseri Haberleri Haber Kayseri patlaması Asker Bombacı Şehit PKK Kayseri Adliyesi

Tümü