İŞÇİMİZİ ENFLASYONA EZDİRMEDİK!

19:52:41 | 2019-12-27

Yeni yılda uygulanacak olan ve merakla beklenen asgari ücret açıklandı. 2020 yılı için belirlenen asgari ücret 2.324,70 TL olarak açıklandı. Böylece asgari ücrete net yüzde 15.04 zam yapılmış oldu. Karar oy çokluğu ile alındı. Türk-İş Genel Eğitim Sekreteri Nazmi Irgat sendikanın bu teklifi kabul etmediğini söyleyerek masadan kalktı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ise “Beklenen yıl sonu enflasyon oranı yüzde 12 olarak ön görülmekteydi. Beklenen yıl sonu enflasyon oranının üç puan artış sağlayarak, işçimizi enflasyona ezdirmeyeceğimizi sözümüzü tutmuş olduk” dedi. Diğer yandan asgari ücretin açıklanmasının ardından konu vatandaşlar arasında da gündem oldu.

Bazı vatandaşlar, “Enflasyon yüzde 30, ama itibardan tasarruf olmaz” derken bazıları “Allah bereket versin, bozdur bozdur harca” dedi. “Dağ fare doğurdu” , “Biraz daha simit alınır. Hayırlı olsun”  yorumları da dikkat çekerken kimi vatandaşlar da, “Bu ne kadar para millet azar” , “Çılgın proje asgari ücret” , “30 kuruş daha verememişler mi?” , “Asgari ücret kanal İstanbul kadar konuşulmazsa, olacağı budur” şeklinde ifadeler kullandı.

 

 

İşte vatandaşlardan dikkat çeken asgari ücret yorumları:

İlyas Togan: 2324 Asgari? Peki enflasyon ne kadar? En az % 30, ama itibardan tasarruf olmaz. İtibarımız var.

Ekrem Erdoğan: Allah bereket versin. Bozdur bozdur harca.

Kadir Özdinbayazıt: Bu ne kadar para millet azar.

Memiş Ulu: Dağ fare doğurdu.

Umut Avşaroğlu: Açlık sınırı 2109 TL, yoksulluk sınırı 6850 TL, Hükümetin asgari ücret teklifi 2325 TL. Yazıktır!

Fatih Taşdemir:  Bozdur bozdur harca vay anasını. Her şeye yüzde 30 en az zam geldi.

Murat Redifoğlu: Asgari ücreti yaşanabilir seviye çekmek için bütçeniz yok. Lakin şu yoklukta kanal İstanbul'a para gömecek kadar zenginsiniz! Ne Diyelim.

Durdu Mehmet Havur: Asgari ücreti belirleyen Bakanın maaşı 30 Bin TL. Diyeceklerim bu kadar.

İsmet Gürsel Kısır: çalışana, emekliye gelince bütçede para yok.

Kasım Ulutaş: Bu ney milletle dalga geçiyorlar.  7 milyon asgari ücretli varsa 2 ile çarp 14 milyon eder ve bu seçimlerde çok şey fark eder.  İşçinin emeğini çalıyorlar.  Böyle devam ederse artık değişim zamanı gelmiştir.

Ramazan Uluçay: 2.324,70 çok şey ifade ediyor artık.

Mustafa Kasap: Hani en az 2.500 diyorlardı Reis?

İhsan Tokgöz: Aman ne çok. Biraz daha simit alınır. Hayırlı olsun

Ali Kara: 30 kuruş daha verememişler mi?

Hayrettin Doğan: Memlekette asgari ücret kanal İstanbul kadar konuşulmazsa, yani asgari ücret adına çalışma yapılmazsa olacağı budur...
ETİKET :  

Tümü